Z redakční pošty: Indiánské zlato v ohrožení

3. března 2017, kultura, přečteno: 984×

Neuvěřitelné, co se v Blansku stalo: Indiánského zlata se chtěli pokoutně zmocnit bandité. Toto se odehrálo v Dělnickém domě v neděli 26. února při představení smíšeného pěveckého sboru RASTISLAV Blansko – TENTOKRÁT NA ZÁPADĚ aneb INDIÁNSKÉ ZLATO.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Rastislav věnuje už několikátým rokem jeden ze svých koncertů malým a nejmenším divákům a vždy se těší velkému zájmu. I letos byl sál Dělnického domu plný dětí. Některé z nich měly dokonce možnost stát se součástí představení a svých rolí se chopily velice zodpovědně.

S obrovským zápalem hráli jak malí indiáni, tak vynalézaví bandité. Plánovaných rolí ze scénáře se ujali členové sboru: Kateřina Králová, Břetislav Švehla, Aleš Bláha, Miroslav Pukl, Filip Souček, Karolína Kunčáková, Ema Kuběnová, Adam Petržela a Adam Pernica.

Dirigent sboru, pan Jaroslav Martinásek, tentokrát dohlížel na celý koncert z řad diváků. Za klavírního doprovodu Šárky Seďové a pod taktovkou talentovaného Dominika Pernici zazněly skladby J. Křičky, G. F. Händela, C. Orffa, Y. Gordona a F. Mendelssohna-Bartholdyho.

indiana-39676-0_550.jpg
Foto: V. Kocman

Konec dobrý, všechno dobré. Bandité záhy pochopili, že poklad, který měli indiáni, nebyl žlutý kov, ale zlato v hrdle... Všichni se nakonec sešli v pěveckém sboru. Tak pokud ještě váháte, jak byste se obohatili, choďte na koncerty Rastislava nebo přijďte do jeho řad!

Irena Petrželová

 

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.