Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Cyklojízda srdcem jižní Moravy: Blansko – Rudice – Vyškov

9. května 2017, cestovní ruch, přečteno: 1125×

V sobotu 13. května 2017 se koná už třetí ročník Cyklojízdy srdcem jižní Moravy. Akce je spojená s otevřením turistické sezóny na Větrném mlýně v Rudici, a proto povede trasy cykloturistů z Blanska a z Vyškova právě do areálu rudického větrného mlýna, který leží v pomyslném středu cyklistické Stezky srdcem jižní Moravy spojující obě města.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Start blanenských cykloturistů je v 10:00 hodin od Informační kanceláře Blanka. Ve Vyškově proběhne start už o hodinu dříve od vyškovského aquaparku.

Hlavní program v Rudici v areálu větrného mlýna bude probíhat od 13 do 16 hodin. Programem provází Aneta Kuklínková.

  • Zahájení turistické sezony 2017 na Větrném mlýně.
  • Program pro děti: „Áňa – svět splněných přání“
  • Vystoupení krasové hudební skupiny KNIR.
  • Prezentace turistických novinek na Blanensku a Vyškovsku.
  • Prezentace Singletrailů v Jedovnicích.
  • Ukázky jeskyňářské techniky
  • 3D kino ve Větrném mlýně, občerstvení

U této příležitosti připravili pořadatelé pro návštěvníky akce opět malý turistický kvíz ze znalostí o regionu. Za správné odpovědi získají vylosování výherci zajímavé ceny věnované městy Blansko a Vyškov.

Novinkou pro návštěvníky akce bude také zbrusu nový rudický GEOFUN, navazující na předchozí projekt Království šneka Krasíka „7 dní v pohádce“ a nazvaný „Putování za rudickými vodami“. Jde vlastně o mobilní aplikaci a geolokační hru pro hráče od 4 do 104 let, kterou si mohou zájemci zdarma stáhnout do svého mobilního telefonu.

Hráče pak tato mobilní hra provede rudickým okolím, dozví se přitom ledacos zajímavého a budou plnit různé zábavné úkoly. Hry GEOFUNU vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou jsou mnohem zajímavější a dobrodružnější. V podstatě se jedná o zábavnou hru nové generace, která se v ČR a nyní i v Moravském krasu stává stále více rozšířenou. (V Moravském krasu jde už o druhou hru tohoto typu, první již několik týdnů funguje v Pustém žlebu, třetí by měla letos vzniknout na blanenském zámku).

Organizátoři srdečně zvou všechny cykloturisty, milovníky Moravského krasu a tohoto regionu na akci, která si, jak věříme, získá pevné místo v jejich kalendáři jarních vyjížděk a výletů.

Cyklojízda 2017 – plakát

 

Brzy v Blansku


19.12. 16:00 h, nám. Republiky
Radniční punčování
22.12. 15:00 h, nám. Republiky
Čtvrtá adventní sobota – Mrazík
26.12. 16:00 h, kostel sv. Martina
Vánoční koncert Rastislav