BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Z redakční pošty: Ligový květen atletiky ASK Blansko

26. května 2017, sport, přečteno: 1323×

Členové oddílu atletiky ASK Blansko mají za sebou perný měsíc.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Vše nám začalo 6. května prvním kolem družstev juniorek v Břeclavi, kde naše družstvo mladých atletek získalo ze sedmnácti družstev výborné šesté místo v konkurenci družstev z Moravy a Slezska. Na této akci nás reprezentovaly Leona Marečková, Martina Hlaváčková a Radmila Centnerová společně s atletkami brněnského týmu Čiba sportu Brno.

Dalším květnovým podnikem pro nás bylo první kolo druhé ligy žen skupiny E v Uherském Hradišti, konané 13. května, kde naše holky braly výborné čtvrté místo z devíti družstev, a porazily daleko zvučnější oddíly z Moravy. Na této akci nás reprezentovaly ve složení Leona Marečková, Martina Hlaváčková, Radmila Centnerová, Barbora Danihelková, Zdena Klinkovská, Magda Konečná, Barbora Krejčiříková a Jana Kakáčová, opět doplněny o závodnice brněnského Čiba týmu.

Vše pro nás vyvrcholilo soutěžemi staršího a mladšího žactva, kde ve starším žactvu Pavla Štoudková v Hodoníně vyhrála jak na 300m, tak i na 800m trati, a přispěla tak svému družstvu Čiba sportu, za které v letošním roce v družstvech hostuje, plným počtem bodů k prvnímu místu.

mladi-atleti-58405-0_550.jpg
Účastnice přeboru JMK mladších a starších žáků, horní řada zleva Julie Matušková, Julie Látalová a Pavla Štoudková, spodní řada zleva Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková. Foto: archiv oddílu atletiky ASK Blansko

V mladších žácích i žákyních se konala dvě kola družstev, a to v Brně na Laštůvkové, kde naše mladá družstva obsadila v dívkách páté místo a v chlapcích místo šesté. Pro naše mladé atlety jsou tyto závody cennými zkušenostmi do dalších bojů v druhém kole. 

V Brně na Palackého vrchu byly dívky na sedmém místě a chlapci na místě pátém. Na těchto závodech startovali naši mladí atleti ve složení v mladších žákyních Julie Látalová, Julie Matušková, Natálie Poláčková, Markéta Klimešová, Leona Jandáková, Monika Chloupková, Denisa Sedláková, Diana Křížová, Kateřina Králíková, Klára Zukalová, Eliška Zamazalová, Zuzana Jandáková a Daniela Bezdíčková.

V mladších žácích to byli Dominik Hanák, Marek Malits, Patrik Filka, Denis Elinger, Lukáš Zahálka a Radek Malits. Za Čiba sport Brno v mladších žákyních ještě startovaly Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková, které v této soutěži za brněnský tým hostují.

veronika-jakusidisova-58777-0_550.jpgVeronika Jakusidisová. Foto: archiv oddílu atletiky ASK Blansko

V sobotu 20. května se konalo druhé kolo ligy juniorek ve Vítkovicích, kde náš oddíl obsadil sedmé místo a Leona Marečková si vytvořila osobní rekordy na 100 m a 110 m překážek. Druhá naše závodnice Martina Salčáková startovala po dlouhé pauze, a vedla si také výborně.

leona-mareckova-68359-0_550.jpgLeona Marečková. Foto: archiv oddílu atletiky ASK Blansko

Na závěr bychom vás rádi pozvali na 8. června, kdy náš oddíl pořádá třetí kolo soutěže mladšího žactva na atletickém stadionu v Blansku.

Martin Bezdíček
ASK Blansko

 

Brzy v Blansku


28.10. 09:30 h, Dělnický dům
MIKEŠ – muzikál pro děti
28.10. 15:00 h, Galerie města Blanska
Dernisáž výstavy V toku času s Kateřinou Šedou
28.10. 16:30 h,
Vzpomínka na 28. říjen 1918

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.