Žáci základních škol se utkali ve fotbale

17. května 2017, sport, přečteno: 650×

Jubilejního 20. ročníku největšího fotbalového turnaje pro žáky základních škol se zúčastnily týmy z celého okresu. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6–11 let. McDonald's Cup se hraje na téměř čtyřech tisících základních školách České republiky a stále se zapojují další.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Finále okresního kola se konalo na umělé trávě na hřišti ASK v pátek 12. května. Velké hřiště bylo rozděleno na dvě poloviny, ve kterých se utkali mladší žáci na 2 × 20 minut a starší na 2 × 25 minut.

„Jedná se o týmy poskládané obvykle učiteli tělocviku z nadšenců do fotbalu. Nehrají tedy primárně členové fotbalových klubů, ale amatéři. Vítězné týmy postupují do krajského kola a dál do celonárodního,“ uvedl hlavní koordinátor blanenského okresního kola Břetislav Strážnický.

Pro vítěze byly připraveny medaile a poháry. Nejlepší družstvo z každé kategorie pak postoupilo do krajského kola, které se koná 24.05.2017 v Brně. Okres Blansko budou reprezentovat ZŠ Letovice a ZŠ Boskovice, nám. 9. května.

Mladší děti (2. a 3. třída):

1. ZŠ Letovice
2. ZŠ Lysice
3. ZŠ Boskovice
4. ZŠ Blansko T. G. M.
5.–6. ZŠ Rájec-Jestřebí
5.–6. ZŠ Jedovnice

Starší děti (4. a 5. třída):

1. ZŠ Boskovice, nám. 9. května
2. ZŠ Boskovice, Slovákova
3. ZŠ Lipovec
4. ZŠ Lipůvka
5.–6. ZŠ Jedovnice
5.–6. ZŠ Blansko T. G. M.

red

 

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.