Blanenští atleti mají úspěšnou sezonu

30. června 2017, sport, přečteno: 2296×

Blanenským atletům se pod vedením Jiřího Ošlejška dařilo nejen na mistrovství Moravy a Slezska, ale i v rámci mistrovství České republiky.

Svěřenci trenéra Jiřího Ošlejška z ASK Blansko byli opět vidět, když na Mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo 17. června v Ostravě, Leona Marečková vyhrála v dorostenkách závod na 400 m v čase 57:41, na 100m trati doběhla druhá v čase 12:63 a třetí příčku získala v závodě na 200 m v čase 25:91.

V mužích doběhl Filip Dvořák jako druhý na 100m trati v čase 11:17 a jako třetí pak v závodě na 400 m v čase 51:98. Na 3 000m trati se představila Radmila Centnerová v osobním čase 12:40:68. Tuto úspěšnou trojici ještě doplnila mimo soutěž starší žákyně Pavla Štoudková, která běžela 800m trať v kategorii žen a juniorek, a doběhla na třetím místě v osobním čase 2:15:21.

Vyvrcholením bylo Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců v Jablonci nad Nisou, kde startovala Leona Marečková, která vybojovala na 400m trati první místo v čase 56:56, a stala se tak mistryní České republiky.

Leona Marečková se stala mistryní České republiky v závodu na 400 m. Foto: archiv autora