Celá noc z pátku na sobotu bude ve znamení dobročinných akcí

6. června 2017, kultura, přečteno: 1113×

Vyhláška č. 4/2016 o vymezení kratší doby nočního klidu nevymezuje noční klid v noci z pátku na sobotu v době konání dobročinné akce You Dream We Run. Toho využili i další pořadatelé, a například na Palavě na Oslavě slunovratu 2017 se bude hrát celou noc až do brzkého rána (akce byla zrušena, více v článku).

Nevymezení nočního klidu ovšem neznamená, že není třeba jako obvykle dodržovat pořádek. Nicméně ohlášené venkovní akce se mohou z pátku 09.06.2017 na sobotu 10.06.2017 konat po celou noc.

Zmíněná akce Oslava slunovratu 2017 byla zrušena. Služby Blansko dnes (06.06.2017) zrušily pořadateli Oslavy slunovratu 2017 souhlas s užitím pozemků na Palavě, a to z důvodu včasného nezaplacení požadované kauce. 

Kromě běhu You Dream We Run, kterého se v areálu ASK Blansko na Sportovním ostrově zúčastní 52 týmů o téměř dvou tisících běžců, se uskuteční také Oslava slunovratu 2017.

Jedná se o benefiční hudební akci alternativních umělců s dobrovolným vstupným a sbírkou potřebných věcí pro psí útulek v Blansku. Akci zdarma pořádají uskupení Basstronic Control Crew a Sector 23. Budou rádi za každou psí konzervu, granule, starou deku nebo další věci, které by mohli v útulku využít.

Začíná v pátek 9. června v 18:00 hodin večer a trvá až do sobotního rána do 6:00 hodin. Obyvatelé bytových domů kolem přehrady se tak musí připravit na hlučnou noc.

red

 

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.