Blanenští plavci závodili v Polsku

10. července 2017, tiskové zprávy, přečteno: 2541×

Dne 24. června 2017 se šestnáct blanenských plavců zúčastnilo v partnerském městě Legnica v Polsku závodů „O pohár partnerských měst – Korona Legnicy 2017.“ Na mítinku se představilo sto dvanáct plavců z Ukrajiny, České republiky a Polska.

Tento závod byl pro plavce mimořádně náročný, neboť každý musel ukázat svou všestrannost a vytrvalost a zaplavat všechny disciplíny programu, kterými byly sto, dvě stě a čtyři sta polohový závod.

Vítězové těchto tří tratí si pak mohli zkompletovat jednu velkou netradiční medaili. Kompletní medaili vybojovali z Blanenských Jan Reka (třikrát zlato), Klára Koňaříková (jedenkrát stříbro a dvakrát bronz) a Štěpán Pokorný (třikrát bronz).

Večer po závodech připravil sportovní klub Delfinek Legnica pro zúčastněné zahraniční kluby přátelské setkání na bowlingu.

V příští plavecké sezóně se blanenští plavci chystají oplatit polským pořadatelům zajímavý sportovní zážitek a pozvat Delfinek Legnica na závody do Blanska.

Medailisté v Legnici. Foto: archiv autorky

Držitel zlaté medaile Jan Reka. Foto: archiv autorky

Blanenští plavci v Legnici. Foto: archiv autorky