Kraj připravuje bezplatné kurzy češtiny pro cizince

29. července 2017, tiskové zprávy, přečteno: 382×

Jihomoravský kraj je po Praze a Středočeském kraji třetím místem s nejvyšším počtem žijících cizinců. Jsou to lidé, kteří zde pracují a mají zájem na soužití s majoritní populací, a jejich podpora je dlouhodobou prioritou Jihomoravského kraje.

Na území Jihomoravského kraje působí už od roku 2009 Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců, které poskytuje služby občanům třetích zemí (tzn. mimo EU).

Novinkou tohoto roku je vyčlenění finančních prostředků z rozpočtu Jihomoravského kraje na podporu občanů z EU. Mezi aktivity patří odborné právní a sociální poradenství, kurzy PC, multikulturní a komunitní aktivity a v neposlední řadě velice oblíbené kurzy českého jazyka.

Kurzy jsou děleny podle stupně pokročilosti na gramatické a konverzační kurzy. V současné době se připravuje až dvacet nových kurzů.

Registrace do těchto kurzů bude spuštěna 27. srpna a kurzy budou zahájeny v týdnu od 11. září.

Další informace o možnostech podpory cizinců v Jihomoravském kraji naleznete na webových stránkách www.cizincijmk.cz nebo na FB profilu
www.facebook.com/CentrumprocizinceBrno.

(Zdroj: Newsletter JMK)

red

 

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.