Z vystoupení Hradišťanu půjde přes osmdesát tisíc na umírající

16. července 2017, tiskové zprávy, přečteno: 555×

Na červnovém benefičním koncertu skupiny Hradišťan vybrala Oblastní charita Blansko třiaosmdesát tisíc korun. Použije je na potřeby Mobilního hospice sv. Martina.

„Zhruba za polovinu výtěžku z koncertu koupíme dvě elektrická lůžka, která pak klientům půjčujeme domů. Zbytek využijeme na dokrytí nákladů a na provoz služby, například na pohonné hmoty nebo převazový materiál,“ informuje vedoucí hospice Radka Kuncová.

Mobilní hospic svatého Martina pomáhá lidem v posledním stádiu nemoci. V týmu, který o ně pečuje čtyřiadvacet hodin denně, je lékař, zdravotní sestra, sociální pracovnice, psycholog a pastorační asistent.

„V současnosti pečujeme o deset klientů. Lidé prozatím za služby hospice neplatí, ale krajské dotace a peníze od zdravotních pojišťoven nepokryjí všechny náklady. Proto jsou pro nás podobné benefiční akce důležité,“ dodává Radka Kuncová.

Koncert se mohl uskutečnit díky podpoře Mendelovy univerzity, ŠLP Křtiny, Rádia Proglas, městyse Křtiny a křtinské farnosti. Díky také patří všem ostatním, kteří se na organizaci akce podíleli.

Vladěna Jarůšková
Oblastní charita Blansko

 

Brzy v Blansku


31.05. 17:00 h, Dělnický dům
Cena města Blansko
02.06. Galerie města Blanska
Milan Knížák: 30 PORTRÉTŮ
02.06. 13:00 h, zámecký park
Dětský den
02.06. 21:15 h, zámecký park
Koncert kapely Nebe