Na kožní ambulanci blanenské nemocnice nově nabízejí vyšetření digitálním dermatoskopem

27. září 2017, tiskové zprávy, přečteno: 1216×

Rakovina kůže je jedním z nejzhoubnějších nádorů, pravidelná kontrola mateřských znamének je proto na místě. Mít se na pozoru je potřeba především v případě, když znaménko začne měnit svoji velikost, tvar nebo barvu, nebo začne svědit.

„Kožní oddělení Nemocnice Blansko se snaží zajistit větší bezpečí pro svoje pacienty. Nově nabízíme možnost vyšetření digitálním dermatoskopem Dermogenius Ultra. Jeho pomocí může lékař rychle, a navíc velmi spolehlivě analyzovat a dlouhodobě sledovat vývoj a případné změny znamének na těle pacienta. Přístroj znaménko nasnímá do počítače, umožní jeho zvětšení až 100x, obraz vyhodnotí a archivuje. Uchované obrazy je možné kdykoliv porovnat v čase a vyhodnotit případné změny,“ vysvětluje mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá, která rovněž zdůraznila, že vyšetření digitálním dermatoskopem nebolí a je neinvazivní, umožňuje tedy vyšetření všech pacientů včetně těhotných žen a dětí.

dermatoskop-63645-0_550.jpg
Foto: B. Alexandr

Základní vyšetření digitálním dermatoskopem stojí pět set korun, v tomto případě lze uplatnit příspěvek od zdravotních pojišťoven v rámci preventivních programů. Ze strany pacienta je proto vhodné, aby si zjistil podmínky úhrady na webových stránkách své zdravotní pojišťovny.

Objednat k vyšetření se můžete na recepci tel. 516 838 365 nebo osobně – lůžková část Nemocnice Blansko, 4. patro.

(redakčně zkráceno)

red

 

Brzy v Blansku


28.07. 09:00 h, zámecký park
Gulášobraní – 5. ročník