Blanenští atleti mají za sebou úspěšné září

9. října 2017, tiskové zprávy, přečteno: 2346×

Vše začalo poslední prázdninový týden v Tatranské Štrbě soustředěním atletů ASK Blansko, kde absolvovali výstup na Rysy a Sedlo pod Ostrvou, nebo výběhem na Predné Solisko. Nechyběla však ani návštěva termálního koupaliště v Popradě.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Po tomto soustředění nám vše začalo čtvrtým kolem mladšího žactva v Brně a první půlka září pak vyvrcholila největším Evropským mládežnickým mítinkem v atletice („European kids athletics games“) pro ročníky 2006 až 2002. Ten se konal v Brně.

Největší úspěch pro náš klub zde zaznamenala Pavla Štoudková, která suverénně vyhrála závod na 1500 m, na 300 m skončila třetí a 60 m zaběhla v šestém čase. Naše další medailistka Veronika Jakusidisová skončila na druhém místě ve skoku dalekém, na 60 m si zaběhla pro třetí místo a v její parádní disciplíně – výšce skončila na nepopulárním čtvrtém místě. Tento závod byl bohužel značně ovlivněn deštivým počasím, které naší závodnici nesvědčí.

Další medailové želízko ASK Blansko Dominika Bezdíčková zaběhla na 60 m finále B, ve kterém byla pátá, celkově zaznamenala 13. místo, na 600m trati byla nakonec šestá, když její výkony značně ovlivnila viróza.

Na tomto mítinku nás dále reprezentovali: Denisa Sedláková, Natálie Poláčková, Ellen Kadrmasová, Leona Jandáková, Monika Chloupková, Adéla Jánošíková, Nela Pernicová, Julie Látalová, Julie Matušková, Dominik Hanák, Marek Malits a Patrik Filka. Všichni naši atleti podali výkony na hranici osobního maxima a za vzornou reprezentaci jim proto patří dík. 

Mistrovství jižní Moravy družstev mladších žákyň ve Znojmě se pak zúčastnily Veronika Jakusidisová a Dominika Bezdíčková. Obě děvčata v této soutěži hostují v oddíle Jac Brno, se kterým toto mistrovství také vyhrála, a postoupila tak na Mistrovství Moravy a Slezska, které proběhlo 8. října v Ostravě Vítkovicích.

Vrcholem měsíce září bylo Mistrovství České republiky žáků, které hostila Břeclav, a náš oddíl reprezentovala Pavla Štoudková, která na 800m trati suverénně mistrovství vyhrála, navíc v novém rekordu, a to časem 2:13.19, na 300m trati pak skončila čtvrtá.

Svým výkonem v běhu na 800 m si Pavla zajistila účast na mezistátním utkání ČR-Chorvatsko-Maďarsko-Slovensko-Slovinsko žáků a žákyň v chorvatském Varaždinu. Zde opět dominovala na trati 600 m a časem 1:32.21 vede tabulky žen.

Ve středu 27. září se ještě konalo v Olomouci mezikrajové utkání družstev mladšího žactva – skupina Moravskoslezská, kde nás úspěšně reprezentovala Veronika Jakusidisová, která si skočila ve výšce osobní rekord 155 cm a na šedesátce skončila na třetím místě.

Nyní se naši atleti pomalu budou přesouvat do terénu, kde nás čekají jak přebor Jihomoravského kraje, tak Mistrovství Moravy a Slezska a České republiky nebo závody Okresní běžecké ligy, Brněnského poháru a mnohé jiné.

atletky-ask-blansko-30216-0_550.jpg
Dominika Bezdíčková (start. číslo 311) – 600 m Ekag. Foto: archiv autora

Martin Bezdíček
atletika ASK Blansko

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter