Vítězství žen BK Blansko nad Zlínem

17. prosince 2017, tiskové zprávy, přečteno: 1877×

Ženy BK Blansko hrály svůj první domácí zápas v probíhající sezoně 2017/2018. Soupeřkami jim byly basketbalistky ze Zlína.

Domácí hráčky začaly utkání aktivně a díky vysoké úspěšnosti střelby vyhrály první čtvrtinu 22:12. V druhé čtvrtině se začalo více dařit hráčkám ze Zlína. V poločase se dotáhly na rozdíl šesti bodů. V polovině zápasu byl stav 35:29 pro domácí tým.

V průběhu třetí čtvrtiny se hostujícím hráčkám povedlo snížit na rozdíl jednoho bodu. Naštěstí druhá polovina třetí čtvrtiny patřila domácím basketbalistkám. Zásluhou zlepšené obrany a úspěšné střelbě si vybojovaly třinácti bodový náskok do poslední čtvrtiny.

Hráčky Zlína upravily stav zápasu v poslední čtvrtině, díky úspěšnému proměňování trojek, na rozdíl čtyř bodů. Blansko zvládlo lépe koncovku a vyhrálo první domácí zápas 65:58.

Body BK Blansko: Formánková K. 20, Formánková Z. 15, Večeřová 10, Buřtová 10, Čermáková V. 4, Sedláková 2, Šmerdová 2 a Slugeňová 2.

„Zvítězili jsme po nejlepším výkonu v této sezoně. Všechny hráčky podaly dobré výkony hlavně při realizaci rychlého protiútoku. Střelecky se prosadila Klára Formánková, shrnul situaci po utkání trenér blanenských basketbalistek Pavel Zouhar.