Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Archiv všech článků za rok 2017


Kategorie: cestovní ruch

Když se škola stěhuje do centra dění

zveřejněno: 27.10.2017, cestovní ruch, přečteno: 780×

Dvakrát ročně přichází období, kdy z tradičního režimu školní výuky na Střední škole gastronomické, s. r. o. Blansko nezůstane kámen na kameni.

Mezigeneračnímu klubu při Střední škole gastronomické se dostalo významného ocenění

zveřejněno: 05.10.2017, cestovní ruch, přečteno: 738×

Mezigenerační klub při Střední škole gastronomické v Blansku získal třetí místo v rámci Ceny Senior roku 2017 v kategorii Nejlepší klub roku, kterou každoročně vyhlašuje Nadace Charty 77.

Říjen – měsíc věží a rozhleden

zveřejněno: 27.09.2017, cestovní ruch, přečteno: 791×

Již čtvrtým rokem se Blansko připojuje k Měsíci věží a rozhleden, kterým je měsíc říjen, konkrétně termín 28. září až 28. října. Tato významná státní výročí tak ohraničují dobu, kdy počasí a příroda stále lákají k výletům za poznáním a kdy je možné navštívit blanenskou věž kostela sv. Martina, a zúčastnit se tak některé ze soutěží, které jsou pro tento měsíc vypsány.

Upravený turistický průvodce je do neděle k mání v Galerii města Blanska

zveřejněno: 15.09.2017, cestovní ruch, přečteno: 664×

Kontroverzní průvodce To je Brno vyvolal kvůli netradičnímu popisu okolních měst a obcí poměrně velké vlny pobouření především z řad vedení dotčených měst, která si následně vymohla na brněnském primátorovi Petru Vokřálovi prostor k vlastní prezentaci v rámci druhého, upraveného vydání. Ne jinak tomu bylo i v případě města Blanska.

Poznat, ochutnat nebo si i zkusit vytvořit tradiční výrobky můžete na regionálním jarmarku

zveřejněno: 17.08.2017, cestovní ruch, přečteno: 728×

Dům přírody Moravského krasu zve na oslavu svých druhých narozenin, která proběhne v sobotu 19. srpna od 10 do 17 hodin. Těšit se můžete na regionální jarmark s doprovodným programem.

Dům přírody Moravského krasu vydal nové číslo zpravodaje. Láká v něm na prázdninové novinky

zveřejněno: 10.07.2017, cestovní ruch, přečteno: 812×

Dům přírody Moravského krasu připravil druhé vydání vlastního zpravodaje pod názvem „Moravský kras na vlastní kůži“. Tentokrát v něm najdete především prázdninové novinky a pozvánky na akce.

Letní sezona v informační kanceláři Blanka

zveřejněno: 23.06.2017, cestovní ruch, přečteno: 1009×

Informační kancelář Blanka i letos v letní sezoně rozšíří svoji provozní dobu pro veřejnost na sedm dní v týdnu. Turisté tak mohou v Blansku získat informace o regionu a tipy na výlety i v sobotu odpoledne a v neděli.

Blanenský chodec vyrazí znovu do ulic

zveřejněno: 08.06.2017, odbor kancelář tajemníka, cestovní ruch, přečteno: 1052×

Na základě četných žádostí o opakování komentovaných prohlídek města Blanska uspořádá Galerie a antikvariát Jonáš ve spolupráci s Blanenskou informační kanceláří „Blanka“ další prohlídku města, a to v sobotu 17. června 2017.

Cyklisté se potkali u větrného mlýna

zveřejněno: 15.05.2017, cestovní ruch, přečteno: 1100×

Již třetí ročník cyklojízdy Srdcem jižní Moravy se uskutečnil v sobotu 13. května. Cyklisté z Blanska a z Vyškova se vydali po cyklotrase spojující obě města a vedoucí po nejkrásnějších místech přírody Moravského krasu a Vyškovska. V pomyslném středu trasy u větrného mlýna tak byla zahájena rudická turistická sezona.

Cyklojízda srdcem jižní Moravy: Blansko – Rudice – Vyškov

zveřejněno: 09.05.2017, cestovní ruch, přečteno: 1161×

V sobotu 13. května 2017 se koná už třetí ročník Cyklojízdy srdcem jižní Moravy. Akce je spojená s otevřením turistické sezóny na Větrném mlýně v Rudici, a proto povede trasy cykloturistů z Blanska a z Vyškova právě do areálu rudického větrného mlýna, který leží v pomyslném středu cyklistické Stezky srdcem jižní Moravy spojující obě města.

Dům přírody Moravského krasu vydává vlastní zpravodaj

zveřejněno: 24.04.2017, cestovní ruch, přečteno: 1001×

V dubnu vyšlo první vydání nového zpravodaje z pera Domu přírody Moravského krasu nazvaného „Moravský kras na vlastní kůži“. Vycházet bude šestkrát do roka.

Sešel se rekordní počet lidí, kteří dosáhli na vavříny. Společně zahájili turistickou sezonu

zveřejněno: 02.04.2017, cestovní ruch, přečteno: 1387×

V neděli 2. dubna na Zahájení turistické sezony v destinaci Moravský kras a okolí se v Pivovaru Černá Hora sešly stovky lidí, kteří „dosáhli na vavříny“. Na tradiční turisticko-recesistickou akci vyrazily turistické pochody z Blanska a z Boskovic.

Zahájení návštěvnické sezony ve věži kostela

zveřejněno: 26.03.2017, cestovní ruch, přečteno: 760×

Díky zrekonstruovanému schodišti je umožněn vstup do zvonového patra věže, kde je možné obdivovat nádherný výhled do údolí. Vyhlídka nabízí unikátní pohledy na blanenský zámek a další objekty, městskou zástavbu Blanska i okolí města.

Slavnostní zahájení turistické sezony 2017 aneb Na vavřínech nespíme, pro nové si chodíme!

zveřejněno: 09.03.2017, cestovní ruch, přečteno: 3526×

Slavnostní zahájení turistické sezony v destinaci Moravský kras letos proběhne již pojedenácté, a to v neděli 2. dubna. Kulturní program na nádvoří černohorského pivovaru odstartuje ve 12 hodin. Součástí akce bude samozřejmě další pokus o nový český rekord v netradiční disciplíně. Svou účastí můžete letos takříkajíc „dosáhnout na vavříny“.

Město Blansko se poprvé prezentovalo na veletrhu cestovního ruchu v Ostravě

zveřejněno: 06.03.2017, cestovní ruch, přečteno: 837×

Ostravský veletrh Dovolená a Region, Lázeňství 2017 se v letošním roce stal dalším z veletrhů cestovního ruchu, na kterých město Blansko společně s regionem Moravský kras a okolí prezentuje svou turistickou nabídku. U prezentačního pultu v rámci expozice „Jižní Morava“ se vystřídali pracovníci turistických informačních center z Blanska a Boskovic a MAS Moravský kras.

Blanenští míří na Regiontour. Představí zde hned několik novinek

zveřejněno: 17.01.2017, cestovní ruch, přečteno: 1306×

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR proběhne letos na brněnském výstavišti ve dnech 19. až 22. ledna 2017. Město Blansko, společně s dalšími městy a obcemi z Blanenska, zde představí svoje turistické novinky společně pod názvem Moravský kras a okolí v rámci expozice Jihomoravského kraje.VŠECHNY ZPRÁVY


ZPRÁVY Z MĚÚ
informace o činnosti úřadu, upozornění občanům, důležité zprávy ...

KULTURA
pozvánky na kulturní akce, reportáže, fotografie

SPORT
sportovní pozvánky, reportáže, výsledky utkání, fotografie

CESTOVNÍ RUCH
památky, zajímavosti, turistika, informační centrum

HISTORIE
historie města a okolí, články, staré pohlednice a fotky

OKOLNÍ OBCE
co se děje nedaleko aneb pozvánky (nejen) na akce do okolních obcí

OSTATNÍ
vše, co nejde zařadit jinam

TISKOVÉ ZPRÁVY
tiskové zprávy