BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Kavárna v centru města prozatím stát nebude

30. ledna 2018, zprávy z MěÚ, přečteno: 800×

Do výběrového řízení na zhotovení kavárny v centru města Blanska, v rámci oddychové zóny na náměstí Republiky, se přihlásil jediný uchazeč. Jeho nabídku však město považuje za předraženou.

„Kavárnu nechceme stavět za každou cenu. Jestli to bude na jaře, na podzim, nebo příští rok, to v současné době nemůžeme říct,“ uvedl blanenský starosta Ivo Polák.

„Zastupitelstvo města odsouhlasilo náklady spojené s tímto záměrem, a ty nelze překročit. Jednáme proto o určitém kompromisu jednak s výrobcem komponent, a současně i s architektem, který má samozřejmě jasnou vizi o tom, jak by tato stavba měla vypadat,“ upřesnil Polák.

Podle vedení města budou lidé na nově vzniklou oddychovou zónu v centru města docházet i bez ohledu na to, zda zde plánovaná kavárna stojí, či ne. Využívat ji hodlá i pro pořádání různých kulturních akcí.

oddychova-zona-95836-0_550.jpg
Místo, kde by měla stát nová kavárna, zůstává prozatím prázdné. Foto: J. Franchi

oddychova-zona-76191-0_550.jpg
V bezprostředním okolí oddychové zóny, která byla veřejnosti otevřena na podzim, se aktuálně budují nové chodníky. Foto: J. Franchi

red

 

Brzy v Blansku


28.10. 15:00 h, Galerie města Blanska
Dernisáž výstavy V toku času s Kateřinou Šedou
28.10. 16:30 h,
Vzpomínka na 28. říjen 1918

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.