Blanenské žákyně zakončily sezonu vítězně

23. dubna 2018, tiskové zprávy, přečteno: 1197×

Hráčky basketbalového klubu BK Blansko družstva U15 v posledních dvou utkáních sezony zdolaly svého soupeře z Kobylí a skončily v nadregionální soutěži na celkovém čtvrtém místě.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný. Blansku se nedařilo trefovat z jednoduchých pozic, po řadě získaných míčů se však přece jen podařilo vytvořit náskok, který Blansko postupně navyšovalo až na konečných 68:40.

Nejlepší střelkyní týmu byla Dvořáková (23 bodů). Velmi dobrý výkon pod košem ale předvedly i Vyklická (13 bodů) a Špačková (12 bodů).

Ve druhém zápase se po spoustě nepřesností dlouho čekalo na první koš. Ten dala až ve 4. minutě Dvořáková, která se opět stala nejlepší střelkyní (27 bodů). Velký přínos bodů zajistila výbornou prací pod košem Vyklická, která stihla nastřílet 21 bodů za pouhých 15 minut na hřišti, a jen v prvním poločase připsala na konto Blanska 18 bodů.

Konečný výsledek byl velmi podobný prvnímu zápasu. Blansko vyhrálo 68:38.