BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Charita sbírá letní oblečení pro děti

12. května 2018, tiskové zprávy, přečteno: 389×

Ve středu 30. května budou pracovníci Oblastní charity Blansko sbírat oblečení, boty, elektroniku a další věci, které lidé doma už nepotřebují. V Blansku je dárci mohou nosit na Jasanovou ulici vedle nábytku Nejči, na Starou Fabriku a na faru.

„Zájem máme tentokrát především o letní oblečení. Momentálně v našem šatníku maminky nejvíc shánějí oblečení pro kluky,“ říká vedoucí Charitního šatníku František Jahoda.

Vedle maminek z azylových domů darované věci využijí například lidé bez domova a další sociálně slabí lidé z regionu. Kromě oblečení Charita vítá také věci do domácnosti, nábytek a elektroniku. „Lidé se nás teď ptají hlavně na starší, ale funkční ledničky a pračky,“ upřesňuje Jahoda.

Po sbírce je s tříděním oblečení a věcí do domácnosti pro potřebné vždy dost práce, pracovníci Charity proto uvítají případnou pomoc dobrovolníků. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 603 291 388.

Další termín sbírky Charita plánuje 5. září.

Konkrétní časy sběru jsou k dispozici na internetových stránkách www.blansko.charita.cz.

Rozpis sběrných míst ve formátu PDF

red

 

Brzy v Blansku


28.10. 09:30 h, Dělnický dům
MIKEŠ – muzikál pro děti
28.10. 15:00 h, Galerie města Blanska
Dernisáž výstavy V toku času s Kateřinou Šedou
28.10. 16:30 h,
Vzpomínka na 28. říjen 1918

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.