Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Více než tři tisícovky běžců poběží za šestnáct krásných snů

23. května 2018, ostatní, přečteno: 1644×

Charitativní 24hodinový štafetový běh You Dream We Run letos vstoupí do šestého ročníku. Ve dnech 8.–9. června se 3 113 běžců pokusí celkem v osmdesáti týmech o nový rekord. V loňském roce se v Blansku podařilo splnilo deset snů za bezmála čtyři sta tisíc korun. Kolik se jich nám podaří splnit letos?

Registrace týmů dostala takový spád, že se hlavní organizátor akce, kterým je spolek na podporu osob sociálně a zdravotně znevýhodněných Prosen, rozhodl prodloužit možnost přihlásit se se svým týmem o dalších čtyřiadvacet hodin.

O půlnoci 21. května bylo rozhodnuto. Počet běžců, přihlášených k letošnímu 24hodinovému charitativnímu funrunu, se nakonec zastavil na čísle 3 113. Je to neuvěřitelné, ale celkem se přihlásilo osmdesát týmů! Pomoci ale mohou všichni, a to i bez aktivní účasti na štafetě.

Stačí si zakoupit přímo na místě účastnické tričko nebo další předměty s logem akce. Kdo by měl chuť a možnost přispět ještě větší částkou, má jedinečnou příležitost zakoupit jedno, či více ze sto šedesáti šesti funkčních trik z limitované série za 999 korun.

Pokud nemáte svůj tým a rádi byste běželi, právě pro vás je tu štafeta OPEN Team města Blanska. Zapsat se můžete zde do vámi zvoleného časového úseku. Tak s chutí do toho!

Letošní akce se ponese ve znamení růžové barvy. Jedním z motivů, které tato barva symbolizuje, je také boj proti rakovině prsu. Právě proto se letos stal jedním z partnerů akce i spolek Mamma HELP.

Splnit šestnáct snů šestnácti lidem, kterým osud v jejich životě příliš nepřál, nebude rozhodně lehké. Známe pořadí jejich plnění.

Součástí akce jsou také různá hudební vystoupení. Letošní program je opravdu pestrý. Běžce i další účastníky během dvoudenního maratonu podpoří ANNA K. nebo ATMO MUSIC, své vystoupení z loňska si zopakuje Martin Harich. Těšit se můžeme i na Zakázaný ovoce, U2 Revival nebo na kapely Netopýr, Emergency a No gravity.

Akce You Dream We Run už dosáhla takových rozměrů, že jedním z partnerů se stala i Česká televize. V pátek 25. května budou organizátoři akce hosty pořadu Dobré ráno. Dívejte se!

Aktuální informace sledujte na www.youdreamwerun.cz nebo na facebooku.

you-dream-we-run-17315-0_550.jpg

you-dream-we-run-68752-0_550.jpg

Loňský ročník akce You Dream We Run dokázal, že lidé (ale třeba i berušky) mají srdce na svém místě. Potvrdí se to i letos? Fotografie: J. Franchi

Plakát s doprovodným programem ve formátu PDF

red