O víkendu v Blansku proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska mladších žáků a žákyň v atletice

3. října 2018, tiskové zprávy, přečteno: 1474×

Blanenský stadion přivítal poslední zářijovou neděli přes 370 mladých atletů ze všech koutů Moravy a Slezska. K vidění bylo mnoho kvalitních výkonů od všech zúčastněných. Neztratili se mezi nimi ani atleti z domácího pořadatelského oddílu atletiky ASK Blansko.

Naše největší pozornost se ubírala k běhu štafet dívek na 4 × 60 m, kde naše kvarteto, ve složení Natálie Poláčková, Kateřina Šebková, Dominika Bezdíčková a Veronika Jakusidisová, patřilo k hlavním favoritům na medaili.

I když byl na děvčatech znát náročný program předešlých dní, zabojovala, a pro blanenský tým získala krásné třetí místo. Nejúspěšnější z nich byla Veronika Jakusidisová, když získala dvě zlata, a to z dálky a běhu na 300 m.

O největší překvapení pro naše barvy se ale postarala Dominika Bezdíčková, když v pro ni netradiční disciplíně, běhu na 60 m, brala bronz. Jen jedna setina ji pak odsunula na čtvrté místo v běhu na 150 m s tím, že od zlata zaostala o tři setiny. Kvalitní výkony zaznamenali i ostatní mladí atleti našeho týmu.

atleti-ask-61223-0_550.jpgBronzové medailistky Natálie Poláčková, Kateřina Šebková, Dominika Bezdíčková a Veronika Jakusidisová na stupních vítězů při vyhlášení štafety dívek na 4 × 60 m. Foto: archiv autora

Za zmínku stojí také úspěch v hodu kriketovým míčkem, a to druhé místo Adély Dekanové z konkurenčního oddílu AK Dvorská.

Všem našim závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci nejen klubu, ale i města Blanska. Pořadatelům z řad rodičů a starším atletům pak za pomoc při organizaci závodu, kterou ocenil i hlavní delegát atletického svazu, a zástupcům města Blanska za podporu akce.