Blanenské U15 basketbalistky o víkendu zvítězily v Podolí. Ženám se tolik nedařilo

3. listopadu 2018, tiskové zprávy, přečteno: 1499×

První vítězství v sezoně si v soutěži žákyň U15 nadregionální ligy připsaly po dobrém výkonu hráčky Blanska na palubovce týmu SK Renocar Podolí. S Podolím se na domácí půdě utkaly i ženy z BK Blansko. Zkušeným soupeřkám nakonec i přes výhru ve druhém poločase bohužel podlehly.

Úvod prvního zápasu zvládlo lépe Blansko a vypracovalo si mírný náskok. Ve druhé čtvrtině však po sérii nepřesností a problémech při doskakování soupeř otočil skóre a do poločasu šel s šestibodovým náskokem. Třetí čtvrtina však už patřila jednoznačně hostujícímu celku. Během prvních dvou minut se Blansko dotáhlo na soupeře a postupně otočilo vedení ve svůj prospěch.

Do závěrečné části šlo Blansko s náskokem devíti bodů, který se v závěrečné části podařilo ještě navýšit, a mohlo se radovat z vítězství 74:58. Nejlepší střelkyní byla s úctyhodným výkonem 30 bodů kapitánka Dvořáková. Adéla Ondrová přidala dalších patnáct. Důležité bylo, že se podařilo nasbírat body všem hráčkám, které nastoupily.

Ve druhém zápase se Podolí dostalo na dostřel proti dobře hrajícímu Blansku jen v první čtvrtině. Hostující hráčky postupně navyšovaly svůj náskok, a nakonec svého soupeře přehrály vysokým rozdílem 80:43. K Dvořákové se přidaly povedenými střeleckými výkony Sedláková a Papírníková.

SK Renocar Podolí – BK Blansko (U15)

1. zápas 58:74

Body: Dvořáková 30; Ondrová A. 15; Sedláková 10; Papírníková 6; Matušková 4; Pavloňová 3; Špačková, Kučerová a Ondrová D. po dvou bodech.

2. zápas 43:80

Body: Dvořáková 19; Sedláková a Papírníková 16; Matušková 10; Ondrová A. 9; Pavloňová a Špačková 4 a Ondrová D. 2 body.

Dobrý výkon se bude BK Blansko U15 snažit zopakovat 10. listopadu na domácí palubovce proti vedoucímu týmu soutěže BK Žabiny Brno B. Foto: archiv BK Blansko

Zatímco pro basketbalistky do patnácti let byl uplynulý víkend úspěšný, ženám z BK Blansko se tolik nedařilo. Hrály v domácí hale s favoritem oblastního přeboru SK Renocar Podolí. Začátek zápasu byl vyrovnaný, zejména díky vysoké úspěšnosti střelby z trojkové vzdálenosti domácích hráček.

Během druhé čtvrtiny však trochu polevily v obraně, čehož hostující tým využil a navýšil své vedení v poločase na poměrně vysoký sedmnáctibodový rozdíl. Ve druhém poločase podalo Blansko solidní výkon a od třetí čtvrtiny hrálo vyrovnané utkání. Druhý poločas dokonce o jeden bod vyhrálo. Náskok z první půle se proti zkušenému soupeři ale smazat nepodařilo. Podolí tak bez ztráty vede tabulku.

BK Blansko – SK Renocar Podolí 67:83 (ženy)

Body: Formánková K. 18, Čermáková V. 10, Pokorná 8, Večeřová 8, Formánková Z. 7, Lakotová 6, Orlíčková 4, Buřtová 2, Čermáková D. 2, Slugeňová 2b.