Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Dva nové projekty podpoří na Blanensku osoby se závažným duševním onemocněním

30. prosince 2018, zprávy z MěÚ, přečteno: 512×

Organizace Práh jižní Morava zajišťuje služby pro blanenské občany s duševním onemocněním již od roku 2015. Terénní tým Blanensko připravuje od dubna 2019 realizaci dvou nových projektů.

Projekt nazvaný „Zvládneme to“, který je realizovaný díky podpoře MAS Moravský kras, se zaměřuje na podporu mladých lidí s psychickým onemocněním ve věku 15–25 let a pomáhá jim při zvládání školy nebo při hledání práce.

Druhý projekt „Tým včasné intervence“, realizovaný ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví, bude zaměřený na multidisciplinární podporu lidí s první atakou schizofrenie. Na Blanensku tak přibude nový tým ve složení psychiatr, psycholog, psychiatrická sestra a sociální pracovník. Projekt by měl výzkumně prokázat důležitost včasných intervencí u lidí v začátku nemoci. Když těmto lidem bude poskytnuta podpora včas, tak se z nich nemusí stát chroničtí pacienti.

Organizace Práh jižní Morava již dříve na Blanensku realizovala několik menších projektů se zaměřením na propagaci služby v terénu. Mezi významné projekty lze zařadit vybudování metodického centra pro lidi s duševním onemocněním a jejich rodiny přímo v Blansku a bydlení pro osoby s duševním onemocněním v rámci projetu „Dobří sousedé jsou také na Blanensku.“ Snahou organizace je podporovat zaměstnávání osob s duševním onemocněním a pomáhat jim k návratu na trh práce.

Práh jižní Morava děkuje touto cestou za podporu a spolupráci především Městskému úřadu Blansko, Městskému úřadu Boskovice, Úřadu práce, Společnosti Podané ruce, Oblastní charitě Blansko a mnoha dalším, se kterými společně pomáhá lidem, kteří to potřebují.

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter

Brzy v Blansku


20.09. 19:00 h, Dělnický dům
Titanik

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.