Dětský a juniorský turnaj v bowlingu byl pro blanenské hráče úspěšný

11. března 2019, sport, přečteno: 2221×

První březnový víkend byl, co se bowlingu juniorů týče, velmi vytížený. V pořadí již třetí Dětský a juniorský turnaj se odehrál v sobotu 2. března v moderních prostorách herny Bowlingu Brno.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

V kategorii bez mantinelů do 14 let se utkalo osmnáct hráčů. Za nedostižnou dvojicí David Barak (Probowling Hustopeče) a Alex Čoupek (Bowling Brno) se po skvělém výkonu umístil na třetím místě Jakub Sedláček, čtvrtou příčku obsadil Jakub Hasoň, pátou pak Jakub Stojanov. Jan Hrazdíra skončil na místě jedenáctém.

V mnohem méně zastoupené kategorii nad 14 let se opět velmi pěkným výkonem umístil na prvním místě Jiří Hasoň, bronz si odvezla Lucie Hrazdírová, čtvrté místo pak patří Patriku Vaisovi.

Závěrečná část Juniorské bowlingové ligy (JBL) skupiny C, které se zúčastnily tři blanenské týmy a po dvou družstvech z Olomouce a Frýdku-Místku, proběhla hned následující den dopoledne v herně Bowlingu Blansko. Do poslední hry nebylo jasné, kdo zvítězí a kdo vybojuje třetí místo.

Vítězství nakonec patřilo Bowlandu academy (Olomouc), stříbro si odvezl Jadran A (F-M) a bronzový pohár připadl hráčům Bowlingu Blansko 1. První dva týmy postoupily do republikového finále.

Vítězné týmy obdržely poháry a medaile. Blanenští nakonec vybojovali bronz. Foto: archiv autora

Co se týče hráčských statistik, za vynikajícím Danielem Grundou (nejlepší nához 289) se v Blansku umístil na třetím místě Jiří Hasoň (nához 201) a na místě desátém pak Jakub Sedláček. Po sečtení všech výkonů, které hráči podali celkem v šesti turnajích JBL, se z celkem třiceti registrovaných umístila na 7. místě Lucie Hrazdírová, desátý je Jiří Hasoň.

Chtěl bych tímto všem poděkovat za skvělé výkony a popřát jim hodně štěstí v dalším ročníku JBL.