Výhru fotbalistů FK Blansko 3:1 s Lanžhotem pečetil Ordoš

25. března 2019, sport, přečteno: 1708×

Blanenští fotbalisté, kteří suverénně vedou divizní tabulku, si po překvapivé remíze 3:3 v Humpolci spravili v prvním jarním domácím zápase chuť a v sobotu 23. března porazili nepříjemný Lanžhot 3:1. Výhru pečetil kanonýr Michal Ordoš.

Fotbalisté FK Blansko porazili na domácím trávníku Lanžhot 3:1. Foto: O. Požár

Utkání, kterému na stadionu v Údolní ulici přihlížely necelé čtyři stovky diváků, začali lépe domácí fotbalisté. Hosté však vyráželi k brejkům a jeden z nich málem skončil gólem, když Dovhanyuk nastřelil v 17. minutě tyč!

Po půl hodině hry se po souboji v šestnáctce Lanžhota skácel k zemi jeden z hráčů Blanska, ale rozhodčí to jako faul neviděl a nechal pokračovat ve hře. Tlak Blanska postupně narůstal a v 36. minutě ho po druhém rohu zúročil gólem Jan Minx – 1:0.

Tímto skóre skončil i poločas, nicméně po přestávce v 51. minutě po hrubé chybě domácí obrany srovnal na 1:1 právě Dovhanyuk. O dvě minuty později skončila šance domácích v boční síti branky hostů, nicméně po dalších pěti minutách už to bylo 2:1 pro Blansko, když se po pěkné akci trefil Dominik Urbančok.

Převahu domácích pak ještě v 60. minutě korunoval gólem na 3:1 Michal Ordoš, kterému vítěznou trefu připravili spoluhráči po pěkné akci na pravé straně hřiště. Výhru a zisk dalších tří bodů do tabulky si pak už lídr divize D v klidu pohlídal.