Blanenský bowling v květnu slavil úspěch

13. května 2019, sport, přečteno: 1247×

Měsíc květen se blanenskému bowlingovému týmu vydařil. Ze dvou odehraných turnajů si svěřenci Petra Hrazdíry odnesli několik medailových umístění a spoustu zážitků.

Prvním turnajem, který tým Bowling Blansko odehrál, byl BB dětský a juniorský turnaj. Turnaj hraný v herně Bowling Brno se konal čtvrtého května a soutěžilo se ve dvou kategoriích: 10–13 let a 14–18 let.

V první kategorii slavil blanenský tým dvě medailová umístění. Zlato si odnesl Marek Štěrba, kterého se stříbrnou medailí následoval Stanislav Kala. Pod stupněm vítězů, na šesté pozici, zůstal nováček blanenského týmu, Vladislav Hráček, jehož umístění si po měsíci trénování zaslouží velkou gratulaci.

Druhou kategorii také ovládl tým z Blanska. Konkrétně to byla Lucie Hrazdírová, kterou stejně jako v první kategorii následoval její spoluhráč z klubu, v tomto případě Patrik Vais.

Druhým turnajem, který se konal ve dnech 4.–5. května, bylo Mistrovství ČR juniorů v bowlingu a odehrálo se v Pardubicích. Samotný turnaj byl rozdělený do několika kategorií.

První z nich, kategorie 10–12 let, se odehrála hned první den turnaje. Blansko v této kategorii mělo tři želízka v ohni. Nejvýše se umístil Jakub Stojanov s průměrem 132,25, který skončil na patnácté příčce. Devatenáctým z celkových jednatřiceti účastníku skončil Jakub Hasoň a na příčce s číslem 28 se umístil Jan Hrazdíra.

V kategorii 13–15 let měl blanenský bowlingový klub rovnou pět účastníků. Nejlepší výkon z blanenských podal Jakub Sedláček, jenž vybojoval pro svůj tým dělené osmé až deváté místo. Na dvanácté pozici skončil Jiří Hasoň a o pozici níž Adam Kopřiva. Marek Štěrba a Marek Peterka obsadili patnáctou, respektive sedmnáctou pozici.

Ve skupině juniorek ve věku 13–15 let závodila z blanenských jen Lucie Hrazdírová. Ta se umístila na skvělém sedmém místě z šestnácti účastníků a potvrdila výborné výkony Bowlingu Blansko.

Poslední kategorií byli junioři 16–18 let, mezi kterými Michal Štěrba, jenž obsadil 21. místo z 23 účastníků. Všem zúčastněným patří velký dík za vzornou reprezentaci města Blanska a jeho bowlingového oddílu.