Viki Nečasová z SDH Těchov je dorosteneckou vicemistryní ČR v požárním sportu

10. července 2019, ostatní, přečteno: 3212×

Parádního úspěchu dosáhla při své premiérové účasti na domácím šampionátu v požárním sportu Viki Nečasová ze Sboru dobrovolných hasičů (SDH) v Těchově. Vybojovala stříbro a stala se tak vicemistryní ČR mezi mladšími dorostenkami.

Dorostenecký šampionát se odehrál v závěru prvního červencového týdne ve Svitavách, kde zabodovali i další dva zástupci blanenského okresu: Simona Páralová z SDH Bořitov a Filip Zouhar z SDH Senetářov. Soutěží se ve třech disciplínách – dvojboji, běhu na sto metrů překážek a odborném testu.

Vicemistryně ČR v požárním sportu v kategorii mladších dorostenek Viki Nečasová z SDH Těchov na trati závodu. Foto: P. Bezděk

Viki Nečasová se po osobním rekordu ve dvojboji, kde skončila druhá, umístila čtvrtá v překážkovém běhu a test zvládla bez chyby. „V celkovém součtu to znamenalo, že se Viki stala vicemistryní ČR v požárním sportu v kategorii mladších dorostenek,“ zářil po tomto úspěchu vedoucí mládeže SDH Těchov Pavel Bezděk.

Stříbrná Viki Nečasová na stupních vítězů. Foto: P. Bezděk

Simona Páralová z SDH Bořitov, která se domácího šampionátu v požárním sportu zúčastnila už vícekrát, vybojovala v kategorii středních dorostenek pěkné čtvrté místo. A třetí zástupce blanenského okresu Filip Zouhar z SDH Senetářov, který v kategorii dorostu letos závodí první rok, obsadil při premiérovém startu na domácím mistrovství pěkné páté místo mezi mladšími jednotlivci.

Tři úspěšní dorostenci z Blanenska na Mistrovství ČR v požárním sportu ve Svitavách: Filip Zouhar, Viki Nečasová a Simona Páralová. Foto: P. Bezděk

Podruhé za sebou se pak na mistrovství probojoval tým dorostenců SDH Bořitov. Ve čtyřech disciplínách, kterými jsou požární útok, štafeta 4 × 100 metrů, běh na 100 metrů s překážkami a test, se jim však nevedlo podle jejich představ a obsadili 10. místo.

Dorostenci z Bořitova na trati závodu. Foto: P. Bezděk