Blansko porazilo v MSFL rezervu Zlína. Rozhodl Přerovský

19. srpna 2019, sport, přečteno: 1412×

Třetí kolo MSFL přivedlo na hřiště na Údolní rezervu prvoligového Zlína. Nepříjemný soupeř dal svěřencům Zbyňka Zbořila zabrat, ale domácí fotbalisté napravili zaváhání ze zápasu v Ostravě a svého soka porazili těšně 1:0.

Velice nepříjemný soupeř zavítal na hřiště v Blansku. Svěřenci Jana Jelínka sice nezačali MSFL zrovna přesvědčivě, ale o jejich kvalitě nemohlo být pochyb. Na Údolní vyběhla na trávník hned čtveřice hráčů se zkušenostmi z nejvyšší fotbalové soutěže.

Blansko se však svého soka nezaleklo a dokázalo jej ohrožovat. Dlouho se však nemohlo propracovat k jasné gólovce. Aktivní směrem kupředu byl zejména David Štrombach, který na levém křídle dělal obraně Zlína problémy. K zakončení se však probít nedokázal.

Téměř tisícovka diváků se na stadionu dočkala branky ve 34. minutě. Agilní Přerovský se probil k centru a jeho zakončení "koníčkem" zaskočilo brankáře Rakovana a míč spadl do sítě – 1:0. Stejný výsledek zůstal až do konce poločasu.

Radost blanenských hráčů po brance Přerovského. Foto: K. Severa

Druhá půle byla víceméně ve znamení tlaku hostí a brejků domácích hráčů. Právě brejky domácích hráčů byly hlavním dodavatel práce pro brankáře Rakovana. „Hrajeme v takovém pracujícím bloku a čekáme na chyby. Ty chyby tam přišly a dvakrát jsme šli sami na brankáře, jednou jsme tam měli prázdnou bránu... Ten zápas jsme si mohli uklidnit daleko dřív a nemusely to být takové nervy,“ řekl po utkání trenér Blanska Zbyněk Zbořil.

Velké šance si právě z již zmíněných brejků vypracoval zejména David Štrombach, jenž dvakrát mohl posunout ukazatel skóre, jednou minul branku a jednou byl při svém pokus tvrdě atakován. V samotném závěru se před Rakovana prohnal Tadeáš Fabuš a ačkoli měl dostatek času a prostoru pro přesné zakončení, tak částečně odkrytou branku hostí minul.

Blansko tak i druhý domácí zápas zvládlo a aktuálně se sedmi body okupuje sdílenou první příčku.

FK Blansko – FC Fastav Zlín "B" 1:0 (1:0)

Sestava Blanska: Doležal – Sedlo, Huška, Štrbák, Šulek – Buchta – Přerovský (88. Feik), Žák (77. Tulaydan), Štrombach (85. Fabuš), Urbančok (73. Minx) – Schwendt (65. Paděra) .

Sestava Zlína: Rakovan – Bačo, Hnaníček, Cedidla, Kolář – Červenka, Štěpánek, Slaměna, Gettler (C) – Váňa, Mlýnek

Branka: 34. Přerovský.

Rozhodčí: Páral – Silný, Tomanec.