Lidé v Blansku si mohou zdarma vyzvednout roušky

31. března 2020, tiskové zprávy, přečteno: 3319×

Každému, kdo potřebuje, nabízí ode dneška město zdarma textilní roušku. Ochranu nosu a úst, kterou pro město šijí dobrovolníci, radnice v uplynulých dnech dodala do schránek všem seniorům nad 65 let. Nyní si roušku zdarma může vyzvednout kdokoliv. Díky projektu Město šije už totiž rukama dobrovolníků prošlo na 9,5 tisíce roušek.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

„Město už tři týdny nakupuje materiál na šití roušek. Po spuštění projektu 'Město šije' máme v sočasnosti už asi 160 dobrovolníků, kteří roušky doma šijí. Podařilo se nám díky nim vyřešit krizové zásobování nemocnice i pečovatelské služby v době, kdy z centra nepřicházely žádné ochranné prostředky. Minulý týden jsme začali roušky distribuovat všem seniorům nad 65 let. Teď už je můžeme nabídnout komukoliv, kdo ještě potřebuje, bez omezení věku,“ potvrdil starosta Blanska Jiří Crha.

FOTO: Michal Záboj

Zatímco v jiných městech vznikají rouškomaty, v Blansku si lidé budou moci podomácku šitou ochranu obličeje převzít zdarma. Roušky jsou k vyzvednutí ode dneška v Dělnickém domě. Zdarma si je tam lze vzít od pondělí do pátku v době od 8 do 16 hodin. V pondělí a ve středu jsou k dispozici také na podatelnách městského úřadu v budovách na náměstí Republiky a na náměstí Svobody, vždy v úředních hodinách, tedy od 14 do 17 hodin. 

FOTO: Michal Záboj

Roušky už ve spolupráci s občanskými aktivitami dostali senioři v jednotlivých místních částech, během zítřka dokoční zaměstnanci města také adresnou distribuci roušek do schránek všem seniorům nad 65 let, tedy dalším více než čtyřem tisícům obyvatel.

Stovky roušek si dnes k další distribuci po městě převzali také blanenští strážníci. Ti podobně jako minulý a předminulý týden zopakují roznášku do obchodů i výdejních okének nebo třeba na čerpací stanice. „Hlídky dodají roušky do všech prodejen v Blansku i místních částech, které jsou otevřené. Pokračovat budeme i v rozdávání lidem na ulicích, někteří stále chodí jen se šátkem či šálou,“ povrdil ředitel městské policie Martin Lepka. 

FOTO: Michal Záboj

„Chceme znovu poděkovat všem, kteří nám s výrobou i distribucí roušek pomáhají. Mnohdy jsou to lidé, kteří začali šít až díky tomuto projektu. Moc si jejich práce vážíme,“ dodal starosta.

Dál funguje i portál pomoci www.pomahameblansku.cz, kde se mohou registrovat ti, kteří potřebují s čímkoliv pomoci, ale i dobrovolníci, kteří jsou ochotní se do dobrovolnické pomoci zapojit.

 

   vložil: Pavla Komárková, tisková mluvčí / odbor vnějších vztahů

Sdílet odkaz na: Facebook Twitter