Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Archiv všech článků za rok 2020


Kategorie: ostatní

Kavárna na Poduklí už příští rok v květnu? Město hledá stavitele a provozovatele

zveřejněno: 17.02.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 872×

Zájemce o stavbu nebo provozování kavárny na Poduklí nyní hledá město Blansko. Rada města schválila návrh na zahájení výběrového koncesního řízení, které bude dvoukolové. Zájemci o koncesi by měli zajistit jak vypracování projektu kavárny, tak její vybudování a následný provoz. Montovaná, tedy snadno přemístitelná, stavba by se měla otevřít zákazníkům nejpozději do 31. 5. 2021. Jasno o zhotoviteli by mělo být do konce května.

Dobrovolní hasiči hlásí rekordní zájem o členství

zveřejněno: 14.02.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 225×

V místních částech Blanska stejně jako v řadě obcí na Blanensku se bez nich neobejde žádná větší akce. A zájem o členství ve Sboru dobrovolných hasičů (SDH) roste. „V posledních letech pozorujeme narůst, v okrsku teď máme 550 členů, to je jedno z nejvyšších čísel, co pamatuji,“ říká Milan Křivánek, staronový starosta Sboru dobrovolných hasičů okrsku Blansko, kterého si na valné hromadě SDH dobrovolní hasiči potřetí za sebou zvolili do svého čela.

Farmářské trhy se po zimní pauze znovu vrací na náměstí Republiky

zveřejněno: 13.02.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 390×

Poprvé v tomto roce dnes rozloží stánky se svým zbožím na největším blanenském náměstí farmáři a výrobci z celého okolí. Těšit se můžete na uzeniny, sýry, ovoce, sladkosti, koření nebo třeba výrobky z proutí či ovčí vlny. Po zimní přestávce začínají farmáři a výrobci nabízet své produkty na farmářských trzích.

Meteorologové varují před vichřicí, vítr může dosahovat až 90 kilometrů v hodině

zveřejněno: 09.02.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 273×

Pozor! Meteorologové varují před vichřicí. Velmi silný západní vítr může v nárazech dosahovat až 90 km/h. Nejsilnější bude vichřice podle předpovědi v pondělí 10. 2. dopoledne, varování ale trvá od 6 hodin ráno až do 17. hodiny.

Přípravy na přemostění železničního koridoru v Blansku pokračují. Město, kraj a Svazek kompletně opraví Brněnskou ulici

zveřejněno: 07.02.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 1741×

Nový vodovod a kanalizace, ale také opravy všech inženýrských sítí a kompletní rekonstrukce vozovky i chodníků čekají Brněnskou ulici. Město se nyní dohodlo se Svazkem vodovodů a kanalizací měst a obcí (Svazek) a Správou a údržbou silnic Jihomoravského kraje na tom, že ulici opraví společně. K původně plánované rekonstrukci navíc přibudou i práce související s přípravou na přemostění železničního koridoru, to vyústí právě na Brněnské ulici.

Podnikatelé si mohou požádat o regionální značku MAS Moravský kras. Certifikovat lze produkty, zážitky i služby

zveřejněno: 03.02.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 285×

Podnikatelé, kteří splní předepsané podmínky, nyní mohou žádat Místní akční skupinu Moravský kras o certifikaci značkou MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®. Podrobné informace se dozvědí 10. února na speciálním semináři. Žádost lze podat až do 3. března. Odborná komise o udělení rozhodne o dva dny později.

Statistici budou zkoumat, jak se lidem žije. Prosí o vstřícnost

zveřejněno: 01.02.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 319×

V období od 1. února do 24. května budou pracovníci Českého statistického úřadu (ČSÚ) navštěvovat náhodně vybrané domácnosti, aby zde získali anonymní údaje o životních podmínkách obyvatel této země. Tazatelé, kteří jsou vázáni mlčenlivostí a citlivé údaje budou dále zpracovávat anonymně, předem děkují za ochotu a vstřícnost.

Zubní pohotovost v únoru 2020

zveřejněno: 01.02.2020, ostatní, přečteno: 330×

Služba je poskytována od 08:00 do 13:00 hodin. Mimo výše uvedenou dobu je zajištěna v Brně na adrese Úrazová nemocnice, Ponávka 6, tel. 545 538 111. Úrazová nemocnice službu zajišťuje ve všední dny od 18:00 hodin do 24:00 hodin. O sobotách, nedělích a svátcích od 08:00 do 20:00 hodin.

Nemocnice převzala peníze z adventní sbírky na canisterapii

zveřejněno: 31.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 467×

Majitelé Baru U Stromku předali blanenské nemocnici výtěžek sbírky, do niž přispěl každý, kdo si v adventní době v jmenovaném baru zakoupil horký nápoj. Dvě koruny z každého prodaného kelímku totiž odešly na dobročinné účely. Vybranou osmitisícovou částku pak majitelé zaokrouhlili na deset tisíc korun. Tyto prostředky finančně pokryjí půl roku setkávání speciálně vycvičených psů s pacienty, tzv. canisterapie.

Změny na dráze: o novinkách v cestování vlakem lidé mnohdy nevědí

zveřejněno: 30.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 2722×

Už téměř měsíc platí v kraji nová pravidla pro cestování vlakem. Vlakové spoje si totiž letos od Českých drah (ČD) pronajímá Jihomoravský kraj. Změna provozovatele přinesla několik novinek, které mají zjednodušit a zefektivnit systém prodeje a uznávání vlakových jízdenek. Cestující však změny zatím vnímají spíš jako komplikaci.

Mateřské školy už znají rozpis provozu v době letních prázdnin

zveřejněno: 28.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 613×

Ředitelé mateřských škol po dohodě s městem jako zřizovatelem zveřejnili rozpis provozu v době letních prázdnin. Děti mají automaticky zajištěno místo o prázdninách v té mateřské škole, kterou běžně navštěvují. Pokud rodiče potřebují umístit svého potomka i v době, kdy je jejich domovská MŠ zavřená, mohou vyplnit formulář a podat žádost o přijetí dítěte i v jiné mateřince. Tam jim ale ředitel nemusí vyhovět.

V Tříkrálové sbírce lidé přispěli o téměř čtvrt milionu více než loni. Peníze využije mobilní hospic i lidé v nouzi

zveřejněno: 24.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 396×

Skupinky dobrovolníků, kteří v první polovině ledna v Blansku i jeho okolí vybírali koledu, letos získali finanční příspěvky ve výši 2 475 599 korun, což je téměř o 250 tisíc korun víc než loni. Charita Blansko díky těmto darům koupí automobil, pomůcky pro nemocné a současně bude moci financovat další charitativní projekty.

Máte doma předškoláka? Zbystřete! Datum zápisu se blíží

zveřejněno: 23.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 493×

Ředitelé základních škol zřizovaných městem už stanovili termín zápisu do prvních tříd. Předškoláčky v doprovodu rodičů přivítají na všech čtyřech blanenských základních školách v úterý 7. dubna 2020 v době od 14 do 17 hodin. Po posledních sedmi letech výrazného růstu počtu žáků zapsaných do 1. tříd se nyní očekává, že počty prvňáčků budou klesat.

Vypuštěný zámecký rybník obsadí stroje. Vrátí ho do podoby z počátku 18. století

zveřejněno: 20.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 1626×

Zámecký rybníček a jeho okolí čeká revitalizace. Dělníci zítra zahájí jeho odbahňování, chystá se vyztužení břehů, rekonstrukce ostrůvku i oprava výpustného zařízení. Rybníček se vrátí do své původní podoby ze začátku 18. století. Úpravy se dočká i okolní zeleň a chodníčky. Do původně chovného rybníku pak budou vysazeny okrasné ryby. V plánu je také obnova historické vstupní brány do areálu.

Kalendáře pomohou dětem s rakovinou

zveřejněno: 15.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 398×

Netradiční kalendář se záběry motocyklů a motorkářů v kulisách Blanenska, jehož koupí lze přispět na onkologicky nemocné děti, nabízejí do konce ledna organizátoři charitativní akce Jedeme v tom s vámi!. Výtěžek z prodeje kalendáře MOTO STORY 2020, který je k dostání za 180 korun, poputuje do Nadačního fondu dětské onkologie Krtek.

Chátrající městské lázně nahradí zbrusu nové. Stavba má začít do dvou let

zveřejněno: 14.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 1338×

Bude to jeden z největších a nejdražších projektů města za poslední roky. Původně přitom mělo jít jen o rekonstrukci bazénové vany místních krytých lázní. Nakonec se jako nejvýhodnější ukázalo stávající budovu zbourat a na jejím místě vybudovat moderní krytý bazén. Přesně takový postup schválili na konci minulého roku blanenští zastupitelé.

Novorozenec z babyboxu už našel náhradní rodinu

zveřejněno: 13.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 2124×

Novorozený chlapeček, kterého v sobotu 4. ledna večer někdo vložil do blanenského babyboxu, už je v náhradní rodině. Honzík, jak novorozence pojmenoval zakladatel babyboxů Ludvík Hess, v pondělí opustil boskovickou nemocnici. Na tamní novorozenecké oddělení chlapečka převezli hned první lednovou sobotu večer blanenští záchranáři. Podle lékařů byl dva až tři dny starý chlapec, kterého našli zabaleného jen do ručníku, zdravotně zcela v pořádku.

Za teplo letos blanenské domácnosti zaplatí méně

zveřejněno: 10.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 486×

Dodávky tepla ze soustavy centrálního zásobování teplem (CZT) v Blansku v následujících čtyřech letech nově zajistí soukromá firma ZT Energy s.r.o. Vedení města Blanska si od tohoto kroku slibuje stabilizovanou cenu tepelné energie a její snížení pro koncové odběratele. Ve spolupráci s poradenskou firmou bude město hledat také úspory nákladů.

Tři králové už vyrazili vybírat peníze pro potřebné

zveřejněno: 06.01.2020, tiskové oddělení, ostatní, přečteno: 828×

Ulice Blanska i okolní obce budou v následujících dnech patřit tříkrálové sbírce. Do terénu už jen v Blansku vyrazilo na sedmdesát skupinek v kostýmech tří králů. V celém okrese pomáhá peníze pro mobilní hospic a další projekty Charity zaměřené na pomoc těm nepotřebnějším vybírat na 1500 dobrovolníků. Kašpar, Melichar a Baltazar budou domácnosti obcházet až do úterý 14. ledna. Lidé dnes mohou přispět i v tříkrálovém stánku Nemocnice.

Zubní pohotovost v lednu 2020

zveřejněno: 01.01.2020, ostatní, přečteno: 718×

Služba je poskytována od 08:00 do 13:00 hodin. Mimo výše uvedenou dobu je zajištěna v Brně na adrese Úrazová nemocnice, Ponávka 6, tel. 545 538 111. Úrazová nemocnice službu zajišťuje ve všední dny od 18:00 hodin do 24:00 hodin. O sobotách, nedělích a svátcích od 08:00 do 20:00 hodin.VŠECHNY ZPRÁVY


ZPRÁVY Z MĚÚ
informace o činnosti úřadu, upozornění občanům, důležité zprávy ...

KULTURA
pozvánky na kulturní akce, reportáže, fotografie

SPORT
sportovní pozvánky, reportáže, výsledky utkání, fotografie

CESTOVNÍ RUCH
památky, zajímavosti, turistika, informační centrum

HISTORIE
historie města a okolí, články, staré pohlednice a fotky

OKOLNÍ OBCE
co se děje nedaleko aneb pozvánky (nejen) na akce do okolních obcí

OSTATNÍ
vše, co nejde zařadit jinam

TISKOVÉ ZPRÁVY
tiskové zprávy