Sportovci přijali výzvu z Polské Legnice

12. března 2021, sport, přečteno: 745×

Do společného sportování navzdory koronavirovým omezením se díky výzvě polského partnerského města Legnica zapojili i blanenští sportovci. Legnické centrum pro sport a rekreaci OSiR  je na dálku vybídlo ke zdolání 100 kilometrů během únorových 28 dní.

„Kvůli koronaviru se neuskutečnil tradiční Legnický půlmaraton, kam Blansko běžně vysílá svoje reprezentanty. Oslovili jsme proto například běžce Janu Kakáčovou a Michala Kršku, kteří se v Legnickém půlmaratonu pravidelně umisťují na předních pozicích, zda se do klání s polskými kolegy nechtějí zapojit alespoň virtuálně,“ popsala Iva Kratochvílová, referentka propagace a cestovního ruchu. 

Do výzvy „100 km za měsíc s OSiR Legnica“ se nakonec kromě běžců zapojili také cyklisté, blanenský městský tým tak tvořili Jana Kakáčová, Simona Musilová, Michal Krška, Radim Bláha a František Dvořák.

„Když nás oslovila Iva Kratochvílová, která má na starosti zahraniční styky, šli jsme do toho. Cyklistika je náš společný koníček. Hodně jsme jezdili po horách, kromě výletů v okolí Blanska jsem navštívili třeba Dlouhé Stráně, Praděd, Dolní Moravu nebo Kralický Sněžník,“ popisují společně přijetí výzvy blanenští cyklisté Simona Musilová a Radim Bláha.

Sportovci, kteří přijali výzvu, mohli kilometry zdolávat na jakémkoliv místě, vybrat si mohli také disciplínu – běh, nordic walking nebo cyklistiku. Podmínkou bylo, aby svoje úsilí zaznamenali pomocí aplikace a u výkonu se vyfotili.

Zdolat sto kilometrů nebyl pro zkušené sportovce problém, limit splnili daleko dříve, než se vůbec konec února přiblížil. „Letos se poštěstilo se sněhem i tady u nás, ale jelo se skvěle a přestože nás někdy potrápilo počasí, užívali jsme si sněhu, krásné přírody i okouzlujících výhledů,“ podělila se o zážitek cyklistka Musilová.

Do legnické virtuální výzvy se zaregistrovalo celkem 99 předem oslovených účastníků z 15 různých měst. Z fotografií zachycujících jak zdolávají předepsané kilometry, vytvořila Legnica koláž na facebookovém profilu města. 

Blanenští sportovci se u svých sportovních výkonů zvěčnili, zaznamenali je také přes různé aplikace. Podívat se můžete ve fotogalerii.

FOTOGALERIE
Sportovci přijali výzvu z Polské Legnice

Cyklisté zdolávali sportovní výzvu na Kralickém Sněžníku. FOTO: archiv Simony Musilové a Radima Bláhy


                Tabulka sportovních výkonů za měsíc únor. Archiv Radima Bláhy
                  
                Tabulka sportovních výkonů za měsíc únor. Archiv Simony Musilové
                  
                Také běžci zdolávali sportovní výzvu na sněhu. FOTO: Jana Kakáčová
                  
                Tabulka sportovních výkonů za měsíc únor. Archiv Jany Kakáčové
                  
                Výzvu si nenechal ujít ani účastník Legnického půlmaratonu Michal Krška. FOTO: archiv běžce Michala Kršky
                  
                Přehled aktivity za měsíc únor. Archiv Michala Kršky
                  
                Pro plnění výzvy si sportovci mohli zvolit libovolné místo a čas. FOTO: František Dvořák
                  
                Výzvu Legnice mohli sportovci plnit ve třech disciplínách - běhu, nordic walkingu nebo cyklistice. FOTO: František Dvořák
                  . . . a další . . . 
                Tabulka sportovních výkonů. Archiv Františka Dvořáka

Celkem fotografií:  10 

   vložil: Kateřina Rumlová, redaktorka / odbor vnějších vztahů

Sdílet odkaz na: Facebook Twitter