Sportovci přijali výzvu z Polské Legnice

12. března 2021, sport, přečteno: 1460×

Do společného sportování navzdory koronavirovým omezením se díky výzvě polského partnerského města Legnica zapojili i blanenští sportovci. Legnické centrum pro sport a rekreaci OSiR  je na dálku vybídlo ke zdolání 100 kilometrů během únorových 28 dní.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

„Kvůli koronaviru se neuskutečnil tradiční Legnický půlmaraton, kam Blansko běžně vysílá svoje reprezentanty. Oslovili jsme proto například běžce Janu Kakáčovou a Michala Kršku, kteří se v Legnickém půlmaratonu pravidelně umisťují na předních pozicích, zda se do klání s polskými kolegy nechtějí zapojit alespoň virtuálně,“ popsala Iva Kratochvílová, referentka propagace a cestovního ruchu. 

Do výzvy „100 km za měsíc s OSiR Legnica“ se nakonec kromě běžců zapojili také cyklisté, blanenský městský tým tak tvořili Jana Kakáčová, Simona Musilová, Michal Krška, Radim Bláha a František Dvořák.

„Když nás oslovila Iva Kratochvílová, která má na starosti zahraniční styky, šli jsme do toho. Cyklistika je náš společný koníček. Hodně jsme jezdili po horách, kromě výletů v okolí Blanska jsem navštívili třeba Dlouhé Stráně, Praděd, Dolní Moravu nebo Kralický Sněžník,“ popisují společně přijetí výzvy blanenští cyklisté Simona Musilová a Radim Bláha.

Sportovci, kteří přijali výzvu, mohli kilometry zdolávat na jakémkoliv místě, vybrat si mohli také disciplínu – běh, nordic walking nebo cyklistiku. Podmínkou bylo, aby svoje úsilí zaznamenali pomocí aplikace a u výkonu se vyfotili.

Zdolat sto kilometrů nebyl pro zkušené sportovce problém, limit splnili daleko dříve, než se vůbec konec února přiblížil. „Letos se poštěstilo se sněhem i tady u nás, ale jelo se skvěle a přestože nás někdy potrápilo počasí, užívali jsme si sněhu, krásné přírody i okouzlujících výhledů,“ podělila se o zážitek cyklistka Musilová.

Do legnické virtuální výzvy se zaregistrovalo celkem 99 předem oslovených účastníků z 15 různých měst. Z fotografií zachycujících jak zdolávají předepsané kilometry, vytvořila Legnica koláž na facebookovém profilu města. 

Blanenští sportovci se u svých sportovních výkonů zvěčnili, zaznamenali je také přes různé aplikace. Podívat se můžete ve fotogalerii.

FOTOGALERIE
Sportovci přijali výzvu z Polské Legnice

Cyklisté zdolávali sportovní výzvu na Kralickém Sněžníku. FOTO: archiv Simony Musilové a Radima Bláhy


                Tabulka sportovních výkonů za měsíc únor. Archiv Radima Bláhy
                  
                Tabulka sportovních výkonů za měsíc únor. Archiv Simony Musilové
                  
                Také běžci zdolávali sportovní výzvu na sněhu. FOTO: Jana Kakáčová
                  
                Tabulka sportovních výkonů za měsíc únor. Archiv Jany Kakáčové
                  
                Výzvu si nenechal ujít ani účastník Legnického půlmaratonu Michal Krška. FOTO: archiv běžce Michala Kršky
                  
                Přehled aktivity za měsíc únor. Archiv Michala Kršky
                  
                Pro plnění výzvy si sportovci mohli zvolit libovolné místo a čas. FOTO: František Dvořák
                  
                Výzvu Legnice mohli sportovci plnit ve třech disciplínách - běhu, nordic walkingu nebo cyklistice. FOTO: František Dvořák
                  . . . a další . . . 
                Tabulka sportovních výkonů. Archiv Františka Dvořáka

Celkem fotografií:  10