Dominika Bezdíčková na závodech ve Vítkovicích překonala krajský rekord

13. července 2021, sport, přečteno: 1783×

Blanenská atletka Dominika Bezdíčková od začátku července uspěla na dvou velkých závodech. Na Mistrovství Moravy a Slezska žactva ve Vítkovicích získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili a překonala navíc krajský rekord. Na Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích pak obsadila druhé místo.

Mítink ve Vítkovicích se konal 1. července. Dominika Bezdíčková na něm překonala jedenáct let starý rekord Jihomoravského kraje na trati 200 metrů překážek, který do té doby měl hodnotu 29,41.

„Dominika zaběhla čas 28,98 a získala zlatou medaili. Zlato brala i na 100 metrů překážek časem 14,53 a stříbro ve skoku dalekém za výkon 536 centimetrů,“ upřesnil otec atletky Martin Bezdíček.

Na Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích, které se v Třinci konalo druhý červencový víkend, Dominika ve své kategorii vybojovala druhé místo se ziskem 4352 bodu. Sedmiboj žákyň se skládá z disciplín 100 metrů překážek, skok vysoký, koule, běh na 150 metrů, skok daleký, hod oštěpem a běh na 800 metrů.

Dominika Bezdíčková je odchovankyní atletického klubu ASK Blansko, kde ji vedl od samého začátku Jiří Ošlejšek. Od letošního roku pak atletka startuje za AC Moravská Slávia Brno pod vedením trenéra Jana Dvořáka.

vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení