Fotbalisty FK Blansko čeká v sobotu první zápas ve třetí lize

30. července 2021, sport, přečteno: 440×

Po konci ve druhé lize Blansko zamířilo o soutěž níž, kde se bude pokoušet setrvat delší časový úsek a stát se tradičním účastníkem třetí nejvyšší soutěže. Ligu odstartují Blanenští v sobotu 31. července, kdy na Údolní přivítají Vratimov. Názvem neznámý tým, zasvěcení ale vědí, že se jedná pouze o převod klubu z Frýdku-Místku.

Přípravné období si fotbalisté Blanska zpestřili čtveřicí přátelských zápasů. První je zavedl do Žďáru, kde ve druhé půli vystřelil výhru Tomáš Machálek. Mužstvo následně sehrálo jediný duel přípravy na domácí půdě. Tentokrát proti třetiligovému Znojmu. Se stabilním týmem Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) odehráli svěřenci Petra Vašíčka dva rozdílné poločasy a díky povedené první půli zvítězili 4:3.

Další dva přátelské zápasy poslaly Blansko na Vrchovinu (3:3) a následně do Kroměříže (porážka 2:6). Poté mužstvo odstartovalo soutěžní ročník, když v rámci MOL Cupu zajelo na hřiště divizní Velké Bíteše. I tady svěřenci nového kouče Petra Vašíčka dokázali zaznamenat úspěch a po výsledku 3:1 v prodloužení se posunout do dalšího kola poháru.

Sobotní zápas s Vratimovem na hřišti na Údolní začíná v 17:00 hodin. Na zápasech MSFL mohou oba týmy přivítat i své příznivce. Přítomnost diváků ve vnějších prostorech je povolena za následujících podmínek:

1. Obecně se umožňuje přítomnost nejvýše 1000 osob.

2. Divákům se v sektorech na stání nařizuje udržovat rozestupy alespoň 2 metry, nejde-li o osoby ze společné domácnosti.

3. Diváci v sektorech na sezení musí být usazeni a to tak, že s výjimkou osob ze společné domácnosti je vždy ponecháno mezi jednotlivými diváky nejméně jedno neobsazené sedadlo.

4. Přítomny mohou být pouze osoby, které nevykazují příznaky onemocnění Covid-19 a které splňují, s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku, níže uvedené podmínky:

- osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

- osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo

- osoba byla očkována proti onemocnění covid-19 a doloží jej národním certifikátem o provedeném očkování, nebo

- osoba prodělala laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní, nebo

- osoba absolvovala v rámci povinného testování zaměstnanců stanoveného jiným mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou a byl osobě poskytnut jejím zaměstnavatelem, s negativním výsledkem; tato skutečnost se dokládá potvrzením od zaměstnavatele nebo čestným prohlášením, nebo

- osoba ve škole nebo školském zařízení absolvovala podle jiného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví nejdéle před 72 hodinami test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, který je určen pro sebetestování nebo povolený Ministerstvem zdravotnictví k použití laickou osobou, s negativním výsledkem, tato skutečnost se dokládá čestným prohlášením, resp. čestným prohlášením zákonného zástupce osoby nebo potvrzením školy.

5. Splnění v bodě 4. uvedených podmínek je osoba účastnící se utkání povinna prokázat. V případě, že je neprokáže, je pořadatel povinen takové osobě neumožnit účast na utkání.

Kryštof Severa

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / odbor vnějších vztahů

Sdílet odkaz na: Facebook Twitter