Basketbalisté BBK Blansko mají za sebou tři výhry a tři prohry

18. listopadu 2021, sport, přečteno: 1332×

Poloviční úspěšnost zaznamenali o víkendu 13. – 14. listopadu basketbalisté klubu BBK Blansko. Tým chlapců kategorie U17 se nejprve dvakrát utkal s Přerovem, který v soutěži ještě nezaváhal. O to větší je škoda, že první utkání, které se rozhodovalo až v prodloužení, nedokázalo přerovskou sérii osmi výher ukončit. Také druhý zápas byl vyrovnaný, ale i ten nakonec vyhrál hostující tým.

BBK Blansko : TBS Přerov 63:66
Body: Růžička 12, Ježek 11, Tyleček 10, Moll 6, Kraváček 6, Sedlák 6, Formánek 5, Zouhar 3, Musil 2, Matuška 2

BBK Blansko : TBS Přerov 47:57
Body:  Tyleček 13, Ježek 8, Formánek 8, Koupý 8, Růžička 6, Musil 2, Sedlák 1, Zouhar 1

Tým BBK Blansko U17. FOTO: archiv klubu

V rámci nabitého víkendu pak přijel do Blanska další papírově silnější soupeř, tentokrát ze Svitav. První zápas byl až na koncovku vyrovnaný, ale třetí víkendová prohra byla na světě. Do druhého utkání vstoupili domácí s kvalitní obranou doplněnou rychlými protiútoky a když se vyfauloval nejlepší hráč soupeře, měli usnadněnou cestu k vítězství.

BBK Blansko : Basketbal TJ Svitavy 53:71

Body: Tyleček 12, Růžička 9, Kraváček 8, Moll 8, Formánek 7, Sedlák 4, Ježek 2, Zouhar 2, Musil 1

BBK Blansko : Basketbal TJ Svitavy 71:64
Body: Tyleček 13, Sedlák 10, Kraváček 9, Ježek 9, Růžička 8, Musil 6, Moll 5, Koupý 5, Formánek 5, Matuška 1

Tým do 12 let odjel ke dvěma zápasům do Babic nad Svitavou. Nejprve je čekali domácí Kohouti, kteří drželi s blanenskými krok pouze v první čtvrtině.

Druhý zápas s Vyškovem byl od začátku jednoznačnou záležitostí basketbalistů BBK, kteří byli po zápase zdravě „naštvaní“, že se jim nepodařila o jeden bod kýžená stovka.

BBK Blansko : Basket Kohouti Babice nad Svitavou 75:43

BBK Blansko : BK Vyškov 99:27

Další zápasy mají blanenští basketbalisté na programu o víkendu. Hráče kategorie U15 čeká v sobotu 20. listopadu od 10:45 hodin v hale ASK dvojutkání s TJ Jiskra Havlíčkův Brod. V jihomoravské lize mužů sehrají basketbalisté v sobotu od 17:30 hodin utkání se Spartakem Uherský Brod a v neděli 21. listopadu od 10:30 hodin zápas proti Sokolu Hodonín. Obě utkání kategorie mužů se konají v hale ASK.