V Mánesově ulici a v Dolní Lhotě budou lidé chodit po nově dlážděných chodnících

19. listopadu 2021, zprávy z MěÚ, přečteno: 863×

V ulicích Blanska finišují opravy chodníků. Řemeslníci nyní pokládají novou dlažbu například v Mánesově ulici, pracuje se také v ulici u základní školy v místní části Dolní Lhota. Chodníky pro pěší se ale rekonstruovaly i v dalších částech města. Letošní rozpočet na tento účel pamatoval částkou čtyři miliony korun.

„Každoročně vytipujeme ty úseky chodníků v ulicích města, které jsou ve špatném stavu a důkladnou rekonstrukci si již zaslouží. Opravují se ale také místa, kde došlo k narušení povrchu, například při výměně plynového potrubí či rekonstrukci dalších sítí,“ uvedl starosta Jiří Crha.

Právě takový případ nastal v Mánesově ulici, kde se letos opravovaly rozvody plynu. Původně asfaltový povrch teď nahradí zámková dlažba.

„Fungujete to tak, že firma, která provádí výkopy, má za povinnost uvést vše do původního stavu. Město dodá zámkovou dlažbu a firma ji na své náklady položí,“ upřesnil starosta.

Dělníci obsadili také ulici u základní školy v místní části Dolní Lhota. Tam se opravuje asi 140 metrový úsek chodníku, dostane novou zámkovou dlažbu i obrubníky.

„Tento úsek byl vybrán na základě dohody odboru správy a rozvoje města s občanskou aktivitou v Dolní Lhotě. Ta si každý rok vybírá, který chodník nebo jeho část se má opravovat,“ podotkl místostarosta František Hasoň.

FOTOGALERIE
V Mánesově ulici a v Dolní Lhotě budou lidé chodit po nově dlážděných chodnících

Rekonstrukce chodníku v Dolní Lhotě. FOTO: Michal Záboj


                Nové dláždění dostává chodník v ulici u základní školy v Dolní Lhotě. FOTO: Michal Záboj
                  
                Nové dláždění dostává chodník v ulici u základní školy v Dolní Lhotě. FOTO: Michal Záboj
                  
                Opravy chodníku v Dolní Lhotě si prohlédl místostarosta František Hasoň. FOTO: Michal Záboj
                  
                Zrekonstruovaný chodník v Salmově ulici si prohlédli starosta Jiří Crha a Milan Vítek z odboru správy a rozvoje města. FOTO: Michal Záboj
                  
                Opravený úsek chodníku v Salmově ulici. FOTO: Michal Záboj
                  
                Chodník se opravuje také v Mánesově ulici. FOTO: Michal Záboj
                  
                Chodník se opravuje také v Mánesově ulici. FOTO: Michal Záboj
                  
                Starosta Jiří Crha a Milan Vítek z odboru správy a rozvoje města navštívili stavbu v Mánesově ulici. FOTO: Michal Záboj
                  . . . a další . . . 
                Opravovaný úsek chodníku v Mánesově ulici. FOTO: Michal Záboj

Celkem fotografií:  10

Letos se rekonstrukce dočkaly také chodníky v ulici Podlesí. Po nové dlažbě chodí také lidé v části Salmovy ulice. V plánu je ještě oprava chodníku v Křížkovského ulici.

„Na opravy chodníků každý rok město vyčleňuje v rozpočtu prostředky kolem čtyř milionů korun. Jedná se z velké části o předláždění z klasické dlažby na zámkovou, případně rekonstrukce asfaltových chodníků, které jsou ve špatném stavu,“ dodal místostarosta.

Chodníky se v Blansku opravovaly i minulý rok. Dělníci vyměnili dlažbu například v části ulice Seifertova, Smetanova nebo Bezručova v centru města. Rekonstrukce se dočkaly také chodníky v Cihlářské ulici na sídlišti Zborovce a na sídlišti Podlesí. Nové dláždění dostala i stezka pro pěší v Lovětíně nebo cesty na hřbitově v Lažánkách.

Zcela nový chodník pro pěší město loni vybudovalo v Češkovicích, od cesty vedoucí z rekreační oblasti Palava k hotelu Panorama. Nový, více než dvousetmetrový úsek, mohou od minulého roku využívat také obyvatelé Těchova.

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / odbor vnějších vztahů

Sdílet odkaz na: Facebook Twitter