Minižákyně BK Blansko si připsaly dvě výhry

1. března 2022, sport, přečteno: 957×

Basketbalový klub (BK) Blansko v sobotu 26. února odehrál již podruhé turnaj OP mladších minižákyň U12 v Podolí. Soupeřkami jim byly SKB Tišnov a domácí Sokol.  V prvním utkání s Tišnovem potvrdilo Blansko roli favorita, ale jednoduché to rozhodně nebylo. Definitivně byl odpor soupeřek zlomený až v poslední čtvrtině, kdy se na hráčkách Tišnova projevila únava.

Do druhého utkání proti Sokolu Podolí nastoupil blanenský tým s cílem oplatit soupeřkám dvě porážky z letošního ročníku OP. Trenér BK Slávek Streit okomentoval průběh těmito slovy: „Zápas byl velmi vyrovnaný. Po vyhrané první čtvrtině 10:8, přišla prohra ve čtvrtině následující 6:12. Do druhého poločasu jsme šli se 4 bodovou ztrátou. Třetí čtvrtina byla ve znamení naší rychlé kombinační hry a do závěrečné části utkání jsme si vytvořili náskok 33:26.“

V nervy drásající koncovce se Podolí podařilo stáhnout skóre až na 3 body, ale více se už Blansku nepřiblížilo. V poslední vteřině utkání nakonec upravila Vendula Broďáková na konečných 47:42. Nejlepší hráčkou BK Blansko byla kapitánka Michaela Musilová, která se se 17 body stala i nejlepší střelkyní.