V Blansku začaly opravy výtluků na místních komunikacích

2. května 2022, zprávy z MěÚ, přečteno: 461×

Řidiči v Blansku by teď měli dbát zvýšené opatrnosti. V ulicích města i v jeho místních částech totiž začaly jarní opravy výtluků a na silnicích se tak mohou častěji potkat s technikou i pracovníky firmy, která rekonstrukce provádí. Lokální vysprávky místních komunikací se uskuteční po etapách a potrvají několik následujících měsíců. Během jara budou opraveny výtluky vzniklé po zimě, ve druhé polovině roku potom budou průběžně zapravována nově vzniklá místa.

Samotným opravám stejně jako v předchozích letech předcházelo důkladné zmapování aktuálního stavu vozovek ve správě města. Každé poškozené místo, které se bude opravovat, bylo nutné označit a zaznamenat.

Opravy výtluků na Češkovicích. FOTO: Michal Záboj

„Pracovníci odboru projížděli ulicemi města a vytipovávali poškozené úseky. Tipy na problémová místa jsme obdrželi také přímo od občanů. Mapu s vyznačenými místy, která je nutné opravit, jsme pak předali dodavatelské firmě, která opravy provádí,“ uvedla vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková

Opravy výtluků na silnicích ve správě města začaly po Velikonocích. Dělníci už dokončili vysprávky vozovek v místních částech Těchov, Obůrka a Češkovice.

„Začali jsme po domluvě s městem v lokalitách od Těchova přes Obůrku a Češkovice až po ulici Dvorskou. Důvodem je to, že v extravilánu jsou výtluky obecně nebezpečnější, mimo zástavbu se totiž jezdí vyšší rychlostí než přímo ve městě,“ vysvětlil Libor Filip, ředitel firma Deas, která opravy výtluků na místních komunikacích v Blansku provádí.

Opravy výtluků na sídlišti Zborovce. FOTO: Michal Záboj

V tomto týdnu se práce přesunuly na sídliště Zborovce. V následující dnech a měsících se pak budou lokální vysprávky vozovek provádět také v dalších částech Blanska.

„Postupně se rekonstrukce přesunou do ulic napříč celým městem. Samozřejmě vytipované jsou také úseky vozovek, které je nutné opravit, i v místních částech. Vysprávky výtluků budou v několika etapách pokračovat až do podzimu,“ uvedl starosta Jiří Crha.

Řidiči by měli počítat s tím, že opravy vozovek mohou místy krátkodobě omezit dopravu. Práce v ulicích probíhají od sedmi hodin ráno přibližně do tří odpoledne.

Na silnicích ve městě se v tuto dobu mohou pohybovat pracovníci firmy, která rekonstrukce provádí, i těžká technika. Lokální frézování povrchů se odehrává vždy v dopoledních hodinách. Zapravení vozovek pak přichází na řadu v odpoledních hodinách.

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / odbor vnějších vztahů

Sdílet odkaz na: Facebook Twitter