Sídliště Sever získalo nový chodník i herní prvek pro děti

1. srpna 2022, zprávy z MěÚ, přečteno: 929×

Na sídlišti Sever se rozšířily možnosti, kde mohou děti i s rodiči trávit volný čas. Mezi bytovými domy ve Dvorské ulici je umístěný nový solitérní herní prvek. Atrakce nahradila již nevyhovující pískoviště, které bylo letos na jaře odstraněno. Novinkou na sídlišti je také šlapákový chodník u bytového domu Dvorská 80. Jeho vybudování místní navrhovali v participativním rozpočtu, projekt sice předloni nezvítězil, město jej přesto zařadilo do rozpočtu na letošní rok.

Nový herní prvek dětem nabízí nerezovou skluzavku a lanové a kovové průlezky. Dopadová plocha je písková. Atrakce, která splňuje všechny bezpečnostní normy, je určena dětem od tří do čtrnácti let.

Nový herní prvek na sídlišti Sever. FOTO: Michal Záboj

Momentálně se dokončují terénní úpravy v bezprostředním okolí herního prvku včetně vysetí trávníku. V místě ještě tento týden přibydou lavičky k posezení. Nedaleko herního prvku je umístěno také nové ohraničené pískoviště pro nejmenší.

„Nový herní prvek nahradil již nevyhovující betonové pískoviště, které jsme museli letos odstranit. Přestože se nedaleko nachází plně vybavená dětská hřiště, konkrétně v ulici Salmova nad dopravním hřištěm, v rekreační oblasti Palava nebo ve Dvorské ulici, kde jsou například fitness prvky či lanová pyramida, rozhodli jsme se v této lokalitě doplnit i drobnější prvek a nové pískoviště a rozšířit tak možnosti, kde mohou rodiny s dětmi trávit volný čas v těsné blízkosti domova,“ vysvětlil starosta Jiří Crha.

FOTOGALERIE
Nevyhovující pískoviště na sídlišti Sever nahradil nový herní prvek pro děti

Šlapákový chodník vede kolem bytových domů ve Dvorské ulici . FOTO: Michal Záboj


                Herní prvek dětem nabízí skluzavku a lanové a kovové průlezky. FOTO: Michal Záboj
                  
                Herní prvek je určen pro děti od tří do čtrnácti let. FOTO: Michal Záboj
                  
                Nový solitérní herní prvek nahradil nevyhovující pískoviště. FOTO: Michal Záboj
                  
                Momentálně se dokončuje šlapákový chodníček u herního prvku a provádí se terénní úpravy v bezprostředním okolí včetně vysetí trávníku. V místě přibydou také lavičky k posezení. FOTO: Michal Záboj
                  
                Herní prvek dětem nabízí i lanové a kovové průlezky. FOTO: Michal Záboj
                  
                Nový herní prvek na sídlišti Sever. FOTO: Michal Záboj
                  
                Solitérní herní prvek s pískovou dopadovou plochou. FOTO: Michal Záboj
                  
                 Nedaleko nového herního prvku se nachází nové pískoviště. FOTO: Michal Záboj
                  . . . a další . . . 
                Šlapákový chodník nahradil původní nezpevněnou cestu. FOTO: Michal Záboj
                  
                Vybudování chodníku navrhli obyvatelé okolních domů v rámci participativního rozpočtu v roce 2020. FOTO: Michal Záboj

Celkem fotografií:  11

Na sídlišti Sever dělníci také dokončili nový šlapákový chodník. Nová spojnice je asi čtyřicet metrů dlouhá a propojuje bytové domy Dvorská 64, 72 a 80.

„Šlapákový chodník nahradil původní nezpevněnou cestu, kterou místní využívali. Jeho vybudování navrhli sami obyvatelé okolních domů v rámci participativního rozpočtu v roce 2020, v hlasování ovšem projekt neuspěl. Peníze na jeho realizaci se ale letos podařilo v rozpočtu najít. To jenom potvrzuje skutečnost, že dobré projekty, které veřejnost podá, nezapadnou a město je realizuje, jakmile má k dispozici potřebné finanční prostředky,“ podotkl starosta.

Město letos investuje do vybudování herních prvků pro děti také na dalších místech. Nové herní prvky jsou například již v Palackého ulici. Rekonstrukce a doplnění se dočkalo také dětské hřiště na sídlišti Zborovce, kde nyní práce finišují. Ještě v letošním roce začne také první etapa regenerace vnitrobloku v ulici Poříčí, kde se rovněž počítá s novým dětským hřištěm.

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / odbor vnějších vztahů