Po dvouleté přestávce běžci opět vyrazili na tratě Půlmaratonu Moravským krasem

29. září 2022, sport, přečteno: 2099×

Více než tři stovky běžců ve středu 28. září vyrazily na tratě letošního Půlmaratonu Moravským krasem. Nejpočetněji byl zastoupený hlavní běh na 21,1 kilometrů, který bezmála dvě stovky účastníků zavedl až k Punkevním jeskyním. Nechyběly ani tradiční Dětský a Lidový běh na 800 metrů nebo Běh městem a Běh mladých na 2,4 kilometru.

Půlmaraton Moravským krasem se letos konal po dvou letech. Ročník 2020 pořadatelé zrušili kvůli pandemii covidu a ročník 2021 narušily stavební práce v centru města. Běhy jako tradičně startovaly na náměstí Republiky, kde se také odehrával doprovodný program.

Start hlavního běhu, FOTO: Josef Kratochvil

„Letošní Půlmaraton hodnotím jako vydařený. Účast běžců sice byla průměrná, ale to je zřejmě dáno dvouletou pauzou a taky tím, že lidé během covidu více přesedlali na kola. Počasí vyšlo a myslím, že i diváci byli spokojeni,“ zhodnotil letošní Půlmaraton Moravským krasem předseda pořádajícího ASK Blansko Josef Vrba.

Na start Půlmaratonu Moravským krasem se letos postavili také běžci z partnerského města Blanska – z polské Legnice. Absolutním vítězem se stal blanenský běžec Jan Kohut, mezi ženami v nejlepším čase doběhla Lenka Petrová. Běh mladých a Běh městem ovládli Vojtěch Přikryl a Hana Kakáčová.