Prázdninové měsíce město využilo k opravám v budovách základních a mateřských škol

5. září 2022, zprávy z MěÚ, přečteno: 598×

V budovách městských základních a mateřských škol vyvrcholily prázdninové rekonstrukce. Během července a srpna se rekonstruovala elektroinstalace, sociální zázemí ale také střechy či šatny školních budov. Stavební úpravy přišly dohromady na několik desítek milionů korun.

V Základní škole Blansko, Erbenova 13 letos pokračovala postupná rekonstrukce rozvodů elektrické energie. V sedmé etapě přišla na řadu výměna vedení elektřiny v šatnách v přízemí za 1,5 milionu korun.

Na ZŠ a MŠ Dvorská 26 se opravovala střecha. FOTO: Michal Záboj

Pracovalo se také v Základní škole Blansko, Salmova 17. Dělníci za zhruba 800 tisíc korun zmodernizovali toalety u tělocvičen. V současné době finišuje také oprava střechy na dvou pavilonech, hotová by měla být v nejbližších dnech. Na stavební práce naváže ještě výmalba prostor, která je naplánovaná na podzimní prázdniny. Náklady na rekonstrukci činí šest milionů korun.

„Střecha se opravovala také v Základní škole a Mateřské škole Blansko Dvorská 26, kde byly problémy se zatékáním. Rekonstrukce se tak dočkaly atiky plochých střech a v jedné části budovy se opravovaly svody splaškové a dešťové kanalizace,“ upřesnil starosta Jiří Crha s tím, že práce přišly na 1,2 milionu korun.

FOTOGALERIE
Prázdninové měsíce město využilo k opravám v budovách základních a mateřských škol

V Základní škole Blansko, Erbenova 13 letos pokračovala postupná rekonstrukce rozvodů elektrické energie. FOTO: Michal Záboj

Celkem fotografií:  18

V budově Základní školy TGM skončila rekonstrukce hlavního vstupu a nových šaten v přízemí budovy. Skončil tak dvouletý projekt, jehož součástí bylo také zbourání nevyhovujícího přístavku jídelny a vybudování nové jídelny s kuchyní v areálu školy. Náklady hrazené plně z městského rozpočtu činily v součtu 88 milionů korun.

Prázdninové měsíce využilo město také k rekonstrukcím v budovách mateřských škol. „V mateřské škole v Divišově ulici skončila rekonstrukce a zateplení střechy za zhruba 5 milionů korun. V mateřské škole Dvorská 30 proběhla druhá etapa rekonstrukce elektroinstalace, která přišla na 1,8 milionu korun,“ doplnil starosta. V této školce navíc už na konci června skončila i obnova pryžové plochy na dětském hřišti. Náklady činily 1,3 milionu korun.

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / odbor vnějších vztahů