Blanenští běžci na závodě v polské Legnici brali zlaté medaile

16. října 2022, sport, přečteno: 971×

Město Blansko opět letos dostalo pozvánku na účast v závodu 11. ročníku Mezinárodního legnického půlmaratonu / 3. legnické desítky, který se uskutečnil 9. října 2022 v partnerském městě Legnica v Polsku. Běžeckého závodu se letos poprvé za město Blansko zúčastnili běžci Adriana Horňová a Ivo Šťastný, kteří trénují pod vedením Jana Kohuta v Atletickém a triatlonovém sportovním oddíle Fénix Sport Blansko. Blanenští běžci si z Polska odvezli krásná umístění.

Adriana Horňová s časem 1:27:18 v kategorii žen doběhla na prvním místě, ve své věkové kategorii K20 skončila také na prvním místě a v celkovém hodnocení pak byla čtrnáctá. Ivo Šťastný v celkovém závodu půlmaratonu skončil čtvrtý s časem 1:20:39, ve své věkové kategorii M30 zvítězil.

Běžci Ivo Šťastný a Adriana Horňová na závodech v Legnici. FOTO: Kristýna Kadlecová

Pořadatelem akce bylo Sportovně-rekreační centrum v Legnici a město Legnica. Celkem se zúčastnilo po covidové pauze téměř 400 běžců. Závod odstartoval v 10:00 hodin v samotném centru města, vedl ulicemi Legnice a parkovými alejemi. Cíl čekal závodníky na multifunkčních cvičištích v městském parku. Po doběhnutí závodu dostal každý běžec, který protnul cílovou čáru, pamětní medaili, vítězové jednotlivých kategorií pak sošky, které měly motiv Legnického běžce.

Kristýna Kadlecová, referentka pro zahraniční styky oddělení propagace a cestovního ruchu

FOTOGALERIE

Vyhlášení nejlepších tří běžkyň celého závodu, ve kterém zvítězila Adriana Horňová. FOTO Rober Pirecki