Fotbalisté FK Blansko rozehráli jarní část MSFL. Ve třech zápasech získali šest bodů

23. března 2023, sport, přečteno: 676×

Blanenské fotbalisty čekal na úvod jara ostrý test. V prvním kole jarní části se 4. března představili na hřišti Kroměříže, která je po podzimu v čele MSFL a je hlavním favoritem na postup.

Hosté z Blanska prohrávali už od 10. minuty, kdy se výstavní střelou prosadil Červenka. Ve 30. minutě byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen záložník Dani Lual a Kroměříž tak hrála hodinu v početní převaze. I přesto mohlo Blansko v závěru poločasu dvakrát skórovat. Nejprve po rohovém kopu orazítkoval hlavou břevno Spáčil a minutu nato Kapur při zakončení do odkryté sítě trefil pouze tyč.

Fotbalisté FK Blansko rozehráli jarní část MSFL. FOTO: Josef Kratochvil

Ve druhém poločase se Blanenští snažili o vyrovnání a hráli s lídrem soutěže vyrovnanou partii. Domácí hrozili především z rychlých protiútoků, ale blanenské držel ve hře brankář Nešetřil. Vytoužený gól ovšem nepřišel a Kroměříž přidala v 88. minutě druhou branku, kdy se po nakrátko rozehraném rohovém kopu prosadil Zavadil.

„Chyběl nám jeden hráč navíc, protože jsme byli poměrně brzo vyloučeni, a to nám poté do útočné fáze v průběhu zápasu scházelo. Síly, které jsme za něj vydaly, nám chyběly. A chybělo nám také to, že jsme nepohlídali dvě standardní situace. Obě byly sice šikovně zahrané ze strany Kroměříže, ale mohli jsme na ně lépe reagovat,“ hledal po utkání příčiny neúspěchu trenér Blanska Jiří Vorlický.

První jarní domácí utkání sehráli blanenští fotbalisté v sobotu 11. března na stadionu v Mlýnské ulici na hřišti s umělým povrchem. Do Blanska přijelo k nesmírně důležitému střetnutí Velké Meziříčí, které bylo před zápasem v tabulce pouhé 2 body za Blanskem.

Domácí Blansko diktovalo od úvodních minut tempo hry a za svou aktivitu bylo odměněno ve 22. minutě, když se první brankou v sezóně prosadil Jiří Tulajdan. Ještě před koncem poločasu byl v pokutovém území faulován Ondřej Šedivý. Zodpovědnost na sebe vzal sám Šedivý a z pokutového kopu navýšil na 2:0. Trenér Vorlický udělal v 52. minutě hned trojí střídání a tento tah se mu skvěle vyplatil v následujících minutách. O 10 minut později se po přihrávce Chyly prosadil Kapur, krátce nato přidal čtvrtou branku Martin Pecuch a v 90. minutě pečetil vítězství svojí druhou brankou v zápase srbský střelec Kapur.

Přínos střídajících hráčů si blanský lodivod pochvaloval. „Máme nesmírně vyrovnaný kádr, sestavu budeme v dalších zápasech točit. Nemáme střídající hráče, máme hráče, kteří všichni patří do základní sestavy, a ti, kteří tam přišli, to jen potvrdili,“ vyjádřil se po utkání Vorlický. Týmu se také postupně vyprazdňuje marodka. Proti Velkému Meziříčí naskočili i Tomáš Chyla s Karlem Jarošem, kteří během zimy svému týmu chyběli.

Ke druhému venkovnímu utkání jara zajížděli blanenští fotbalisté v neděli 19. března do Otrokovic, kde se střetli s týmem Kvítkovic. Pro Kvítkovice se jednalo o první letošní soutěžní utkání, neboť oba jejich jarní zápasy byly odloženy. V prvním poločase to byl na hřišti spíše boj a příliš mnoho zajímavých situací k vidění nebylo. Největší šanci ke skórování měl ve 12. minutě blanenský kapitán Smrčka, který trefil tyč. Do druhého poločasu vstoupilo Blansko aktivně a vypracovalo si dvě slibné příležitosti, ale do vedení šli v 55. minutě domácí zásluhou Pernatskyiho. Blanenští následně vrhli veškeré síly do útoku a snažili se zvrátit nepříznivý stav. V poslední desetiminutovce byli za svou práci odměněni a třemi brankami otočili utkání ve svůj prospěch, kdy se postupně prosadili Kapur, vlastní gól si smolně vstřelil Dziuba a v nastaveném čase pečetil výhru Šedivý. Po výhře 3:1 tedy Blansko připisuje další důležité 3 body do tabulky.

SK HS Kroměříž – FK Blansko 2:0 (1:0)

Branky: 10. Červenka, 88. Zavadil

Sestava: Nešetřil – Rajčinec (46. Pecuch), Černý, Feik, Porč – Holman, Spáčil (87. Chloupek) – Williams (46. Tulajdan), Smrčka (C) (83. Šíp), Dani Lual – Kapur (68. Šedivý)

FK Blansko – FC Velké Meziříčí 5:0 (2:0)

Branky: 22. Tulajdan, 35. Šedivý (pen.), 62. Kapur a 90. Kapur, 67. Pecuch

Sestava: Nešetřil – Rajčinec (52. Chyla), Černý, Feik (74. Šíp), Porč – Holman, Spáčil (52. Kapur) – Šedivý, Smrčka (C) (77. Jaroš), Williams (52. Pecuch) – Tulajdan

SK Kvítkovice – FK Blansko 1:3 (0:0)

Branky: 55. Pernatskyi – 82. Kapur, 88. Dziuba (vlastní), 90+3. Šedivý

Sestava: Nešetřil – Chyla, Černý (69. Šedivý), Feik, Porč – Holman (77. Jaroš), Spáčil – Rajčinec (46. Williams), Smrčka (C), Pecuch (46. Kapur) – Tulajdan (69. Dani Lual)

Program následujících utkání MSFL: 21. kolo: FK Blansko – FC TRINITY Zlín B (SO 25. 3. 15:00, stadion na Údolní), 22. kolo: FC Hlučín – FK Blansko (PÁ 31. 3. 17:00), 23. kolo: FK Blansko – SFK Vrchovina (SO 8.  4. 15:30, stadion na Údolní), 24. kolo: SK Hranice – FK Blansko (PÁ 14.4. 18:00), 25. kolo: FK Blansko – FK Frýdek-Místek (SO 22. 4. 16:00, stadion na Údolní)