Z turnaje U10 ve Vyškově basketbalisté BBK přivezli dvě výhry

8. března 2023, sport, přečteno: 717×

V prvním utkání turnaje jsme nastoupili proti Šlapanicím. Velké odhodlání vyhrát bylo znát už v prvních minutách hry. Celá pětka spolupracovala, byly vidět pěkné kombinace a dařilo se skórovat. První čtvrtinu jsme přesvědčivě vyhráli 14:3.

Druhá pětka se ale hledala, nefungovala obrana a druhou čtvrtinu jsme prohráli 3:11. Po přestávce se celé družstvo semklo, fandilo si a začalo se dařit nejdřív v obraně a pak v celé hře. Hodně aktivní v nájezdech byl Lukáš Dračka, kterého 10 krát faulovali a střílel 12 trestných hodů. Dále střelecky tým držel Jakub Musil a Sam Hilšer.

Druhý soupeř BK Vyškov byl mnohem zdatnější. V první čtvrtině se dokázal střelecky prosadit pouze Jakub Musil a prohráli jsme ji 10:13. Druhá pětka výborně bránila a nedovolila soupeři ani bod.

Po poločase byla hra hodně vyrovnaná, každá špatná přihrávka nás stála hodně sil, únava byla vidět při zakončování. Skóre bylo hlavně na Kubovi a Lukášovi. Jasný obrat v náš prospěch přinesly body Kryštofa Komárka s kombinací důsledné obrany Dominiky Skoupé a Emmy Demovičové.

BBK Blansko – BK Šlapanice 35:18 (14:3, 3:11, 13:4, 5:0)

BK Vyškov – BBK Blansko 33:40 (13:10, 0:9, 12:11, 8:10)

Body: Musil 32b, Dračka 17b, Hilšer 10b, Komárek 4b, Demovičová 4b, Skoupá 2b, Absolon 2b, Skoupá 2b, Dvořák 2b, Vintr 2b.

O vítězství se zasloužili všichni hráči i hráčky týmu. Všechny chválíme za nasazení a bojovnost. Rodičům děkujeme za hlasité povzbuzování a celkovou podporu.