Blanenský stadion bude hostit zápasy Mistrovství Evropy v baseballu

21. září 2023, sport, přečteno: 1140×

Blansko se už za týden, od čtvrtka 28. září, stane dějištěm Mistrovství Evropy v baseballu mužů. Baseballový stadion Strawberry Field se totiž zařadil mezi další sportovní stánky v Brně, Ostravě, Praze či Třebíči, kde se zápasy Eurobaseballu 2023 odehrají. Přípravný zápas můžete na blanenském hřišti sledovat už dnes, ve čtvrtek 21. září jej od 18:30 hodin s A týmem Olympie Blansko sehraje národní tým z Ukrajiny.

„Mistrovství Evropy v baseballu mužů, kterého se zúčastní 16 týmů, začíná rozehráním čtyř skupin v Praze, Brně, Ostravě a Třebíči. Celé mistrovství potrvá od neděle 24. září do neděle 1. října. Přímo Blansko bude hostit utkání od čtvrtka 28. září, kdy jsou v plánu dva zápasy play-off o postup do čtvrtfinále. Kdo přesně přijede, zatím není jasné, záležet bude na pořadí po úvodních zápasech. Očekávají se ale duely nejlepších evropských týmů, jako je Holandsko, či Itálie, které jsou horkými favority na medaile. Začínat budou ve 12:00 a v 18:30 hodin,” láká Radka Sitarová, členka výkonného výboru Olympie Blansko, která se na přípravách na Eurobaseball podílí.

Blanenský stadion bude dějištěm Eurobaseballu 2023 od čtvrtka 28. září do soboty 30. září 2023. 

Zatímco Česká republika hostí zápasy Eurobaseballu potřetí, do Blanska na Strawberry Field se Mistrovství Evropy mužů vrací po dlouhých 18 letech. Na čtvrteční vyřazovací souboje navážou utkání o konečné pořadí v pátek 29. září a v sobota 30. září. Ve stejných časech, tedy vždy ve 12:00 a v 18:30 hodin, se na Strawberry Field odehrají zápasy o 5. až 8. místo.

Přípravy na prestižní turnaj, který bude Blansko hostit, probíhají už několik měsíců. Technický stav hřiště i jeho zázemí a také bezpečnostní opatření v minulém týdnu prověřovali i zástupci nejvyšší České baseballové asociace a severoamerické MLB (Master League Baseball). „Vzhledem k tomu, že v národních týmech mohou hrát hráči, kteří mají smlouvy v klubech americké MLB, museli jsme splnit řadu podmínek, které se týkaly zejména bezpečnosti a kvality antukových i travnatých povrchů. Naštěstí bylo vše v pořádku a Olympia Blansko získala akreditaci MLB hřiště, dokonce jsme prošli s pochvalou,” ujišťuje zástupkyně Olympie Blansko.

FOTOGALERIE
Basebalisté Ukrajiny na radnici

Připravenost na Eurobaseball  2023 prověřil na blanenském hřišti Strawberry field technický komisař MLB (Major League Baseball) Dan Bonann. FOTO: Petra Voet


                Národní baseballový tým Ukrajiny přijali zástupci vedení města na blanenské radnici.
                  
                Připravenost na Eurobaseball 2023 prověřil na blanenském hřišti Strawberry field technický komisař MLB (Major League Baseball) Dan Bonann. FOTO: Petra Voet
                  
                Technický komisař MLB (Major League Baseball) Dan Bonann se setkal se zástupci Olympie Blansko i starostou Blanska Jiřím Crhou, který nad blanenskou částí Eurobaseballu převzal záštitu. FOTO: Petra Voet
                  
                Připravenost na Eurobaseball 2023 prověřil na blanenském hřišti Strawberry field technický komisař MLB (Major League Baseball) Dan Bonann. Setkal se se zástupci Olympie Blansko i starostou Blanska Jiřím Crhou, který nad blanenskou částí Eurobaseballu převzal záštitu. FOTO: Petra Voet
                  
                Připravenost na Eurobaseball 2023 prověřil na blanenském hřišti Strawberry field technický komisař MLB (Major League Baseball) Dan Bonann. FOTO: Petra Voet
                  
                Národní baseballový tým Ukrajiny přijali zástupci vedení města na blanenské radnici.
                  
                Mistrovství Evropy v baseballu se v Blansku odehraje 28. - 30. září 2023. 
                  
                Národní baseballový tým Ukrajiny přijali zástupci vedení města, starosta Jiří Crha a místostarosta Ivo Stejskal, na blanenské radnici.
                  . . . a další . . . 
                Národní baseballový tým Ukrajiny přijali zástupci vedení města na blanenské radnici.
                  
                Národní baseballový tým Ukrajiny přijali zástupci vedení města na blanenské radnici.
                  
                Národní baseballový tým Ukrajiny přijali zástupci vedení města na blanenské radnici, starosta Jiří Crha a místostarosta Ivo Stejskal dostali na památku ukrajinský dres.

Celkem fotografií:  12

Generálku na Eurobaseball 2023 stadion zažívá už tento týden. Zázemí pro přípravu zde totiž našel národní výběr z Ukrajiny. Hráče i jejich trenéry ve středu odpoledne přijal starosta Blanska Jiří Crha spolu s místostarostou Ivo Stejskalem. Divákům baseballovou ochutnávku nabídne večerní zápas, kdy od 18:30 hodin národní tým z Ukrajiny poměří své síly s A týmem Olympie Blansko.

Na vrcholný sportovní zážitek pak baseballisté lákají ve čtvrtek 28. září, kdy se v Blansku očekávají nejatraktivnější utkání v rámci čtvrtfinálových klání. Polední i podvečerní zápas zahájí slavnostním nadhozem starosta Jiří Crha, který nad blanenskou částí mistrovství převzal záštitu. Na hřišti kromě baseballistů svůj um předvedou také mažoretky z Letovic, připravený je i doprovodný program.

„Diváci se ve čtvrtek mohou těšit také na další zpestření sportovního programu. Mezi utkáními, tedy zhruba od 15:00 do 17:00 hodin, zahraje v zóně pro doprovodný program kapela Velvet XXL, v rozšířené verzi s bubeníkem a kytaristou. Ve fan zóně pak připravujeme vyžití zejména pro děti, vždy od 10:00 hodin a mezi zápasy se mohou těšit na baseballovou roadshow, skákací hrad, nebo zábavné soutěže. Fan zóna bude v provozu i v pátek a v sobotu, na čtvrtek ale připravujeme rozšířenou nabídku aktivit,” doplňuje Radka Sitarová.

Přímo na děti se baseballisti zaměří v pátek dopoledne, kdy v čase od 9:00 do 12:00 hodin nabídnou speciální program pro školy. Školáci si budou moci zasoutěžit v dovednostním pětiboji, zkusit zahrát si mohou také bee-ball, tedy zjednodušenou formu baseballu.

Efektní bude i zakončení blanenské část Eurobaseballu. V sobotu večer se totiž dějiště baseballových zápasů promění na letní kino. Promítat začne od cca 21:30 hodin přímo na hlavním hřišti, s hledištěm na hlavní tribuně. Diváci uvidí film Top Gun: Maverick.

Na blanenském stadionu diváci potkají i maskoty Eurobaseballu.

Vstupenky budou k dispozici na místě, na čtvrteční čtvrtfinálové zápasy si lze vstupenky zakoupit i v informační kanceláři Blanka, k dispozici jsou také on-line na www.eurobaseball2023.com. Děti do 15 let v doprovodu dospělého mají vstup zdarma, zdarma bude i páteční program pro školy. Na sobotní letní kino budou mít majitelé vstupenek na Eurobaseball zdarma, zakoupit si lze i samostatnou vstupenku za 50 Kč.

Po celou dobu turnaje bude k dispozici bohaté občerstvení, chybět nebude ani stánek s prodejem speciální kolekce oblečení a předmětů k Mistrovství Evropy.

„Myslím, že Eurobaseball nabídne přímo v Blansku ukázku krásného vrcholového sportu a unikátní zážitek nejen pro fanoušky a přátele baseballu,” dodává Radka Sitarová.

Více informací najdete na www.eurobaseball2023.com, případně na  www.olympiablansko.cz nebo Facebooku či Instagramu klubu.

 

   vložil: Pavla Komárková, tisková mluvčí / odbor vnějších vztahů