Olympia Blansko sklízí úspěchy v mládežnických kategoriích

30. května 2024, sport, přečteno: 532×

Blanenským baseballistům se letos daří zejména v mládežnických kategoriích, od těch nejmenších U8 až po juniory sklízí na začátku sezóny týmové i individuální úspěchy.

V květnu hostil blanenský baseballový stadion turnaj Stříbrný Superpohár, kterého se zúčastnilo osm týmů a který byl kvalifikací na největší mezinárodní baseballový turnaj dětí do 10 let SuperCup. Turnaji přálo nádherné slunečné počasí a z postupu se nakonec mohla radovat také domácí Olympia Blansko pod vedením trenéra Davida Suchého.

Olympia Blansko sklízí úspěchy v mládežnických kategoriích. FOTO: archiv klubu

Ke konci května proběhla také kvalifikace na FirstCup, největší turnaj pro děti do 8 let. Této se s přehledem zhostil náš smíšený tým dětí do 8 let pod vedením trenéra Zdeňka Juříčka, který postoupil jako jediný neporažený celek.

Květen se nesl rovněž ve znamení výběrových soustředění národní reprezentace. Do širšího výběru juniorského českého týmu se probojoval David Lakota. České národní barvy v týmu žákovské reprezentace bude letos hájit blanenský hráč Adam Pavliš.

Výběry se uskutečnily také do týmů amerického projektu Little League, kde hráči nejprve na národní úrovni a poté na kvalifikačním turnaji Europe – Africa bojují o účast na světové sérii v USA.

V kategorii Senior byli do týmu Regionu Jih nominováni z Blanska Lukáš Kincl, Matyáš Jakubec a David Czetmayer. V kategorii Junior si své místo ve výběru vybojovali Martin Fajmon a David Sitar.

FOTOGALERIE
Olympia Blansko sklízí úspěchy v mládežnických kategoriích

Olympia Blansko sklízí úspěchy v mládežnických kategoriích. FOTO: archiv klubu

Celkem fotografií:  6

V polovině května se odehrála národní kvalifikace, které se zúčastnily výběrové týmy čtyř regionů v ČR. Blanenští hráči v obou kategoriích se svým týmem Region Jih vyhráli národní finále a v červenci se zúčastní turnaje Europe – Africa.

Výjimečně se letos daří kategorii U8 trenéra Zdeňka Juříčka, která s bilancí šest výher a jedna porážka drží 2. místo v ligové tabulce. Kategorie U13 drží pod vedením trenéra Jaroslava Krejčíře s bilancí sedm výher a tři prohry průběžné 3. místo. Kadeti do 15 let vedení trenérem Ivo Kučerou skvěle bojují na špičce tabulky a drží s bilancí devět výher a čtyři prohry 2. místo v tabulce.

V červnu jsou na programu turnaje Českých baseballových pohárů. Doma Olympia Blansko odehraje ČBP U15 v termínu 7. – 9. června.

Radka Sitarová, Olympia Blansko

 

   vložil: Pavla Komárková, vedoucí oddělení / tiskové oddělení