Archiv článků
   za měsíc září 2006

Kategorie: ostatní  

 


Pracoviště, kde prázdniny neznají

Ilustrační foto k článku: Pracoviště, kde prázdniny neznají

Máme za sebou letní prázdninové a dovolenkové měsíce. Mnozí na ně budou vzpomínat v dobrém velmi dlouho, ale jsou i lidé, kterým odpočinková pohoda dopřána nebyla, protože se musí starat o druhé, potřebné. Mám na mysli nemocné a lékaře, resp. zdravotnický personál. Nebo snad platí v nemocnici, že se v červenci a srpnu „vylidňuje“? Odpověď jsem hledal u ředitelky Nemocnice Blansko MUDr. Ilony Rybářové.


Nemocnice dostane nová okna

Dobré hospodářské výsledky Nemocnice Blansko umožňují investovat také do údržby a oprav. Ještě do konce roku bude přistoupeno k opravě nemocnice formou výměny oken v celém objektu lůžkové části a v části plicního pavilonu. Oprava bude v celkové hodnotě bezmála sedmi milionů korun.


30 let MKD – družební činnost

V 80. letech 20. století začínají družební styky s MKD Letovice, Adamov a Komárno. Družební styky s MKD Letovice a Adamov se omezila na předávání zkušeností práce samospráv, návštěvu výročních schůzí a vystoupení souborů v rámci regionu. Mnohem hlubší byla a je mezi Blanskem a Komárnem. Do této činnosti byly zapojeny okresní i městské úřady obou měst i MKD.


Skautská klubovna na přehradě zůstane

Ilustrační foto k článku: Skautská klubovna na přehradě zůstane

Před časem jsme vás informovali o záměru zbourat starou klubovnu nad dětským hřištěm na Palavě a vystavět zde posezení pro maminky, doplnit skluzavku apod. Od té doby se leccos změnilo.


Organizace zřízené Městem poskytují slevy na Rodinný pas

Ilustrační foto k článku: Organizace zřízené Městem poskytují slevy na Rodinný pas

Velký billboard na náměstí Republiky propaguje Rodinné pasy. Jedná se o projekt Jihomoravského kraje inspirovaný podobným systémem v Dolním Rakousku. Je založen na systému poskytování slev pro rodiny s alespoň jedním dítětem do 18 let. Výhody pro ně nabízí společnosti a subjekty jak privátního, tak i veřejného charakteru. Rozsah nabízených výhod je opravdu široký, od kulturních a sportovních aktivit až po komerční služby.


Pohodový film Trhák na náměstí

Ve středu 27. 9. se na náměstí Republiky vrátí na jeden večer letní kino. Uskuteční se zde projekce filmu Trhák za osobní účasti Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové jako součást Jihomoravského festivalu pohodových filmů.


Humanitární sbírka – pomoc potřebným

Farnost církve Československé husitské v Blansku pořádá v sobotu 30. září 2006 od 8.00 hodin u dřevěného kostelíka na ul. Rodkovského sbírku humanitárního materiálu, která je prostřednictvím Občanského sdružení Diakonie Broumov předávána potřebným lidem jak u nás, tak i ve světě. Sbírka bude ukončena naplněním auta (cca v 10.00 hodin, někdy i dříve).


30 let MKD – návštěvy divadelních představení

Jednou z mnoha činností klubu důchodců je i návštěva divadel. Do roku 1995 byla navštívena tři až čtyři představení ročně, ale v sezoně 1995/96 se objednalo 90 permanentek do Národního a 20 do Městského divadla v Brně a návštěvnost se zvýšila na 15 představení.


Všechny body se podařilo splnit

Ilustrační foto k článku: Všechny body se podařilo splnit

Starostka Blanska PhDr. Jaroslava Králová se poohlédla za uplynulým volebním obdobím. Čas komunálních voleb se neúprosně blíží a na řadu přichází čas účtování. To, co bylo vykonáno, bude podtrženo a nesplněné úkoly neúprosně zůstanou jako dluh. Jak je na tom město Blansko? Byla všechna předsevzetí splněna, nezůstaly některé záměry jen v oblasti plánů?


6. Dny zdraví v Blansku

Přehled aktivit k 6. Dnům zdraví v Blansku, program Jarmarku zdraví. Uskuteční se ve dnech 30. 9. až 7. 10. 2006.


DDM – zájmové kroužky pro děti

Více než 70 zájmových kroužků naleznete v letošní nabídce pravidelných volnočasových aktivit Oblázku – Domu dětí a mládeže v Blansku.


Nabídka oborů Soukromé základní umělecké školy Blansko

Soukromá základní umělecká škola vám nabízí široké spektrum uměleckého vzdělávání ve všech oborech základního uměleckého školství. Renomovaní učitelé této školy se věnují dětem od předškolního věku až po dospělé v jednotlivých oborech, nástrojích a tanečních žánrech dle následující nabídky:


Cvičení ASPV

Nabídka cvičení ASPV (jóga, džezgymnastika).


Sdružení jóga v denním životě Blansko – nabídka cvičení

Cítíte se unaveni, bolí Vás záda, přemáhají Vás stresy? Přijďte si zacvičit, uvolnit se a přijít na jiné myšlenky. Sdružení Jóga v denním životě zve všechny zájemce na kurzy jógy v novém školním roce 2006/2007 v Blansku.Cvičení aerobiku pro všechny věkové kategorie

TJ Aerobic Team Blansko nabízí pro školní rok 2006/2007 cvičení pro všechny věkové kategorie. Přihlašovat se můžete do konce září přímo v hodinách. První cvičení můžete vyzkoušet zdarma.


Nábor mladých basketbalistů

BBK Blansko vyhlašuje na září roku 2006 NÁBORY CHLAPCŮ A DĚVČAT ročníků 1994, 1995, 1996 a 1997.Moštování ovoce

Blanenská organizace zahrádkářů bude i letos v „Domě zahrádkářů“ na ul. Křižkovského provádět moštování ovoce do přinesených nádob, moštování s pasterizací do lahví, sušení ovoce a zeleniny a vaření povidel. Objednávky a informace: Ing. Ján Považan, tel. 777 707 547 v prac. dny 18 – 19 h. Práce budou zahájeny po objednávkách dostatečného množství ovoce na zpracování. Předpokládáme zahájení 11. září 2006.


30 let MKD – přednášková činnost

Ilustrační foto k článku: 30 let MKD – přednášková činnost

Již 30 roků organizuje samospráva MKD každoročně v podzimním a zimním období přednáškovou činnost. Na ní se podílejí nejen členové klubu, ale i lékaři, právníci, profesoři, pracovníci muzea, sociální pracovníci, průvodci cestovních kanceláří, právníci městského úřadu a další zajímavé osobnosti.


Město přispělo Katolickému domu na nová okna

Výbor Společnosti Katolického domu v Blansku upřímně děkuje představitelům Města Blansko za poskytnutí účelové finanční dotace, která byla využita na zakoupení plastových oken.


Léto v pohybu

Ilustrační foto k článku: Léto v pohybu

Každou prázdninovou neděli, kdy bylo na koupališti v Blansku otevřeno, se zde konala akce s názvem „Léto v pohybu“. Pořadatelem je Komise „Rada Zdravého města“ a letošní ročník byl již šestým v pořadí.


Filmy na náměstí přitáhly diváky

Ilustrační foto k článku: Filmy na náměstí přitáhly diváky

Týdenní přehlídka atraktivních českých i zahraničních filmových titulů přilákala na blanenské největší náměstí bezpočet fandů stříbrného plátna. Již na prvním promítání populárních Rafťáků napočítali pořadatelé tisícovku diváků a v dalších dnech tomu nebylo jinak.


Fotografie občanů pomohly při vyšetřování požáru

Mám vždy mrazivý pocit, když slyším klakson požárního auta rychle jedoucího k zásahu. Známý zvuk neznamená pohodu, ale předznamenává škodu. Tu se snaží co nejvíce zmenšit hasiči a jejich snahou je také co nejvíce hodnot uchránit. Mužem, který je u každého požáru, je komisař PO na úseku zjišťování příčin vzniku požárů Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje – územního odboru Blansko, kpt. Antonín Pivoňka. S ním jsem si na téma požárů povídal.


Blízké setkání třetího druhu

Ilustrační foto k článku: Blízké setkání třetího druhu

Při hledaní upadené součástky ze stativu, jsem v trávě zahlédl zelenou "housenku", ze které se při bližším pohledu stal zajímavý maskovaný hmyz. Ve výšce 380 m n. m. asi nejde o nic zvláštního, ale nad Olešnou jsem kudlanku nečekal, spíš v jížnějších a teplejších místech, než na skoro severním svahu.