Archiv článků
   za měsíc březen 2008

Kategorie: kultura  

 Za pověstmi do knihovny

Ilustrační foto k článku: Za pověstmi do knihovny

Definicí pověsti začala poslední únorový týden beseda žáků pátých ročníků v Městské knihovně Blansko.


Několik lásek zůstává, jedna je ztracena

Ilustrační foto k článku: Několik lásek zůstává, jedna je ztracena

Druhá část rozhovoru s jubilantem Jiřím Poláškem. Řekne-li se v Blansku divadlo, ozvěnou se vrací: Jiří Polášek. Pranic nevadí, že živobytí si obstarával jinou profesí, byť zase ne tak vzdálenou, neboť výtvarničení jde s divadlem v mnoha případech ruku v ruce.


Pozvání do galerie – TOMÁŠ CÍSAŘOVSKÝ

Ilustrační foto k článku: Pozvání do galerie – TOMÁŠ CÍSAŘOVSKÝ

V Galerii města Blanska bude Císařovský prezentovat své nové obrazy s figurální tematikou, které vyjadřují určité mezní, přesto potlačované projevy přirozených modelů chování soudobých lidí.Velikonoce a keramika v Galerii Ve Věži

Svátky, které si nezadají s žádnými v roce. Pátral jsem po drobnostech, které by nějak šly uplatnit, vrátit do života, a které by mohly inspirovat. Možná toužíte osvěžit navyklý sled velikonočních oslav, obohatit atmosféru svátků něčím netradičním. Nu, je-li tomu tak, pokud chcete učinit opravdu něco netradičního, vraťte se k tradicím.


Velikonoční prodejní výstava s ukázkami tradičních řemesel

Výstava se uskuteční ve společenské místnosti galerie. Otevřeno každý den od 10 do 17 hodin. Prodejní výstavu výrobků s ukázkou řemesel doprovodí výstava nejlepších prací dětí ze soutěže o nejlepší design velikonočního vajíčka, která bude ve vstupních prostorách galerie.