Archiv článků
   za měsíc září 2011

Kategorie: zprávy z MěÚ  

 


Harmonogram svozu nebezpečných odpadů v říjnu 2011

Upozorňujeme občany města Blanska a jeho městských částí na prováděný svoz nebezpečného odpadu, který proběhne ve dnech od 7. 10. do 15. 10. 2011.


Blansko vydražilo hotel Dukla

Ilustrační foto k článku: Blansko vydražilo hotel Dukla

Město Blansko vydražilo dnes hotel Dukla za 30,5 milionu korun.Upozornění na úplnou uzavírku Masarykovy ulice

V termínu 27. 9. – 16. 10. (změna! do 23. 10.!) dojde k úplné uzavírce komunikace Masarykovy v úseku od ulice Sadové po ulici Bartošovu. Objízdná trasa povede obousměrně po ulici Smetanově, Svitavské a Fügnerově. Aktualizováno.


Svoz komunálního odpadu ve svátek 28. září 2011

Na základě sdělení zástupce svozové firmy AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o. proběhne svoz zbytkového komunálního odpadu ve středu 28. 9. 2011. To znamená, že proběhne svoz ve svátek a je zapotřebí zabezpečit vystavení popelnic jako v běžném termínu svozu a umožnit i odvoz odpadů ze separačních nádob.Střípky ze zastupitelstva

Starosta blíže o některých schválených usneseních zastupitelstva města.


Blanenští senioři se mohou těšit na nový jídelníček

Od září 2011 jsme každý den, mimo sobotu a neděli, ve spolupráci s dodavatelem obědů panem Rudolfem Volfem, připravili změnu v jídelníčku. Pro ty, kteří se stravují na Městském klubu důchodců, a nebo je jim přivážena strava pečovatelskou službou, jsme rozšířili stávající nabídku jídel.

Prázdniny ve školním roce 2011/2012

Organizace školního roku 2011/12 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích.


Omezení silničního provozu: Mánesova – Čelakovského

Z důvodu provádění stavebních prací na místních komunikacích dojde k omezení silničního provozu v ulicích Mánesova a Čelakovského (úsek od křižovatky s ul. Křižkovského po křižovatku s ul. Dvorskou). Omezení platí od 14. 9. do 30. 10.Cílem úřadu je efektivita, kvalita a spokojenost veřejnosti

Rada města Blansko schválila na své 15. schůzi konané dne 23.08.2011 Vizi Městského úřadu Blansko. Jde o stručný, ale významný dokument definující z dlouhodobého hlediska poslání úřadu, komu a k čemu slouží a o co usiluje. Trvale bude zveřejněn na www.blansko.cz.


Město Blansko se bude ucházet o hotel Dukla

Ilustrační foto k článku: Město Blansko se bude ucházet o hotel Dukla

Zastupitelstvo města Blanska potvrdilo na svém posledním zasedání zájem o účast v nadcházející dražbě hotelu Dukla.


Dotazník k úrovni služeb MěÚ Blansko

Letos poprvé připravilo město Blansko „Dotazník k úrovni služeb Městského úřadu Blansko“. Vyplnit jej můžete i na internetu.


Nový školní rok zahájili i v mateřinkách

Ilustrační foto k článku: Nový školní rok zahájili i v mateřinkách

1. září přivítaly ve svých třídách nové školáčky také blanenské mateřinky: mezi nové kamarády tak letos přišlo 177 dětí.


Výběrové řízení na funkci: právník

Město Blansko vyhlašuje výběrové řízení na funkci právník v právním oddělení odboru kancelář tajemníka MěÚ Blansko.


Pozvánka na zasedání zastupitelstva

5. zasedání Zastupitelstva města Blanska se koná v úterý 6. 9. 2011 v 15.30 hodin ve velké zasedací místnosti MěÚ Blansko, nám. Republiky 1, Blansko.