Archiv článků
   za měsíc srpen 2015

Kategorie: kultura  

 


Dechová hudba Blansko zpestřila nedělní dopoledne

Ilustrační foto k článku: Dechová hudba Blansko zpestřila nedělní dopoledne

V rámci tradičních promenádních koncertů včera vystoupila se svým programem na nám. Svobody v Blansku Dechová hudba Blansko. Koncert blanenské dechovky přilákal mnoho posluchačů snad všech věkových kategorií. V letošním roce toto hudební těleso oslaví 75. výročí svého působení.Dny evropského dědictví 2015 aneb Blanenské zámecké dny ve svatebním

Dny evropského dědictví každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Ve městě Blansku letos proběhnou ve dnech 11.-13. září. Pro návštěvníky místních památek je připraven zajímavý doprovodný program.


Blansko: v knihovně mají nový multifunkční sál. Pro padesát lidí

Ilustrační foto k článku: Blansko: v knihovně mají nový multifunkční sál. Pro padesát lidí

V knihovně během července vybudovali novou víceúčelovou „Kulturku“ na místě bývalého hudebního oddělení. To se přesunulo do prostor oddělení pro děti a mládež, které se dočkalo kompletní rekonstrukce s vytvořením vzájemně propojitelných zón pro mladší i starší čtenáře. Blanenská knihovna tak získala kvalitní zázemí vybavené moderní audiovizuální technikou.