Archiv článků
   za měsíc září 2018

Kategorie: ostatní  

 


Zubní pohotovost v říjnu

Služba je poskytována od 08:00 do 13:00 hodin. Mimo výše uvedenou dobu je zajištěna v Brně na adrese Úrazová nemocnice, Ponávka 6, tel. 545 538 111. Úrazová nemocnice službu zajišťuje ve všední dny od 18:00 hodin do 24:00 hodin. O sobotách, nedělích a svátcích od 08:00 do 20:00 hodin.


Blanenskou lípu republiky zasadí v parku před radnicí starosta města

Město Blansko vás srdečně zve na slavnostní sázení Blanenské lípy republiky, které se uskuteční ve čtvrtek 20. září v 16:30 hodin na náměstí Svobody v Blansku. Lípu, jakožto symbol naší stoleté republiky, zasadí starosta Ivo Polák, v kulturním programu vystoupí Skautské středisko Světla Blansko.


Do Karolína se po roce vrátili Italové a Slováci, nechyběli ani Češi

Ilustrační foto k článku: Do Karolína se po roce vrátili Italové a Slováci, nechyběli ani Češi

Třetího ročníku mezinárodního tábora, pořádaného Domem dětí a mládeže Blansko, se letos zúčastnilo třináct Italů z partnerského Scandiana, dvanáct dětí z Komárna a třináct mladých lidí z Blanska a jeho blízkého okolí. V táborové základně v Karolíně společně prožili v závěru srpna sedm úžasných dnů.Den pro děti už ťuká na dveře...

Ilustrační foto k článku: Den pro děti už ťuká na dveře...

Připomínáme, že tradiční Den pro děti proběhne již tuto sobotu. 8. září od deseti hodin dopoledne vypukne v areálu Nemocnice Blansko pestrý program, ze kterého si vybere určitě každý. Letos se společně naučíme správně recyklovat.


Došlo ke změnám veterinárního zákona. Týkají se chovu pěti a více fen

Ilustrační foto k článku: Došlo ke změnám veterinárního zákona. Týkají se chovu pěti a více fen

Vzhledem k nárůstu počtu psů bylo město Blansko požádáno Státní veterinární správou o zvýšenou součinnost v souvislosti s problematikou nevhodného chovu nebo podezření na týrání psů. O konkrétních změnách v zákoně informuje Jiří Charvát, jednatel společnosti Služby Blansko, která v Blansku provozuje psí útulek.


Do prvních tříd dnes nastoupilo dvě stě deset prvňáčků

Ilustrační foto k článku: Do prvních tříd dnes nastoupilo dvě stě deset prvňáčků

Změna prostředí, spousta nových informací, noví kamarádi, ale také nové povinnosti. To vše čekalo prvňáčky, kteří dnes přišli poprvé do školy. Uvítali je zde nejen jejich učitelé, ale i představitelé města.