za měsíc květen 2022

Kategorie: sport

Blanenské basketbalistky dvakrát přehrály Tišnov vysokým rozdílem

Ilustrační foto k článku: Blanenské basketbalistky dvakrát přehrály Tišnov vysokým rozdílem

Tým U10 Basketbalového klubu Blansko v sobotu 21. května nastoupil v Tišnově ke dvěma přátelským utkáním. Za soupeřkami se děvčata dostavila s úsměvem na tváři a velkým očekáváním. Pro některé to byl jejich první zápas.

Hráči bowlingu z Blanska získali na MČR juniorů bronzové medaile

Ilustrační foto k článku: Hráči bowlingu z Blanska získali na MČR juniorů bronzové medaile

Na Mistrovství České republiky (MČR) juniorů 1. května 2022 v Pardubicích prošli zrádnou kvalifikací Lucie Hrazdírová a Jan Hrazdíra. U Honzy to byl první velký úspěch, navíc v jeho kategorii 13 – 15 let bylo 28 hráčů. Postup do finálových bojů unikl Jakubovi a Jirkovi Hasoňovi a Jakubovi Stojanovovi. Honza i Lucka bohužel svoje semifinálová utkání prohráli, ale zisk bronzových medailí byl super.

V Blansku vyvrcholily kuželkářské soutěže neregistrovaných

Ilustrační foto k článku: V Blansku vyvrcholily kuželkářské soutěže neregistrovaných

V měsíci dubnu 2022 skončily tradiční a oblíbené soutěže neregistrovaných kuželkářů v Blansku. Jednalo se o pondělní podnikovou soutěž ČKD a okresní podnikovou ligu ve středu. Vzhledem ke covidové přetržce se tohoto soutěžního ročníku zúčastnilo celkově méně týmů než v minulosti a tak se soutěže odehrály v novém formátu.

Ilustrační foto k článku: Kulturista Lukáš Fürle potvrdil neskutečnou formu a zazářil na několika závodech

V sobotu 16. dubna se v Ostravě uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2022 v kulturistice, klasické kulturistice, physique, classic physique, bodyfitnes, bikiny fitness a wellness fitness, kterého se zúčastnilo neuvěřitelných 82 soutěžících. Oddíl kulturistiky ASK Blansko reprezentoval Lukáš Fürle (19 let), který se primárně soustředí stále ještě na juniorské soutěže pro věkovou kategorii 18-23 let.

Blanenské basketbalistky v Děčíně vybojovaly čtvrté místo

Ilustrační foto k článku: Blanenské basketbalistky v Děčíně vybojovaly čtvrté místo

Děčín byl od 29. dubna do 1. května 2022 z pověření ČBF pořadatelem Národního finále v basketbalu dívek kategorie U11. Mezi elitu České republiky se probojovala děvčata Basketbalového klubu Blansko pod vedením Slávka Streita a Vendy Krátké.

Dorostenci Atlasu Blansko obsadili v lize druhé místo

Ilustrační foto k článku: Dorostenci Atlasu Blansko obsadili v lize druhé místo

Poslední dubnový den znamenal pro dorostenecký tým Florbalového klubu Atlas Blansko vyvrcholení sezóny v podobě Final Four. Turnaj, jenž se odehrál v brněnských Tuřanech, svedl dohromady čtyři nejlepší celky základní části 2. ligy dorostenců.