Přehled akcí v místě konání
„ Dělnický dům “

Zábavný odpolední večírek na téma ZROZENÍ MOTÝLA (VÍTÁNÍ VŠEHO JARNÍHO) 🥳🎉🏖 Pro děti každého věku i pro jejich rodiče. Přijďte se pobavit, zatancovat, hrát si 🙂 Těšit se můžete na divatelní show, dětské hry, kreativní tvoření, malování na obličej. Čeká nás také DĚTSKÁ DISKOTÉKA, pletení copánků a kopec další jiné zábavy. 

Kdo má chuť, může přijít v nějaké pěkné masce... Moc se těšíme!

NA CO VŠECHNO SE MŮŽETE TEŠIT:

  • divadlo v naučném pojetí o zrození motýla

  • kreativní tvoření a spousta zábavných úkolů pro děti každého věku

  • skvělá zábava po celé odpoledne

  • děti si odnesou něco k zakousnutí a také vlastní housenku v podobě náramku na ruku

  • společenský disco tanec

  • malování na obličej

  • pletení copánků

  • a spousta dalších překvapení...

Přílohy

ev_3028_Zrozeni-motyla-Blansko.png

vstupné: 150 Kč

✅ Zelený čtvrtek – páté pokračovaní největší DANCE PÁRTY na Blanensku..

◉ Čtvrtek 6. dubna – DĚLNICKÝ DŮM, Blansko ( Pátek – svátek )
◉ START : 21:00 hod!!!DJs 🎧 Profi Djs Crew

✔ Go-go tanečnice 💋
✔ Beer Pong 🍻
✔ Fotostěna 📷
✔ Zelené pivo 🍺
✔ Akční drinky 🍹
✔ Laser show
✔ Fotoreport 📷
✔ Videoreport 🎥

Vstupné 150 Kč.

Vstup od 18 let!

vstupné: vstup volný

Hana Plchová *1960

Název výstavy: Hančin barevný svět

"Jako dítě jsem ráda malovala, chodila jsem do ZUŠ, tenkrát ještě na Staré Blansko. Jenže jsem i sportovala a to byl důvod, proč jsem výtvarno na dlouhou dobu opustila. Ve svých 55 letech jsem začala oprašovat to, co jsem se kdysi naučila a znovu se ponořila do tajů výtvarné tvorby.

Začala jsem ochutnávkou různých technik u brněnské výtvarnice Miroslavy Šarhanové Maixnerové. Později, u Denisy Belzeové Michálek, jsem vice pronikla do základů pastelu a akrylové fixy. Áta Černá mě trpělivě provázela akvarelem.

První dvě samostatné výstavy jsem uspořádala v Žernovníku. Tato, v pořadí třetí, je rekapitulací toho co jsem doposud namalovala, čím jsem v životě prošla, co jsem prožila a co je pro mě důležité. Je také o setkání s přáteli, známými i Vámi všemi, kteří se přijdete podívat.

Srdečně Vás zvu na vernisáž, která proběhne 14. 4 v 15 hodin v Dělnickém domě města Blanska."

Kulturní středisko města Blanska uvedlo v život výstavní prostor s názvem ArtETÁŽ v prvním patře Dělnického domu.

Odkaz na Facebookovou událost.


Doplňující informace ke vstupu

ArtEtÁŽ je otevřena každý všední den od 8 do 18 hodin kromě ledna, února a března.

Během probíhajících akcí není přístup na výstavu možný.

vstupné: vstupné dobrovolné

Přijďte si poslechnout melodie skladatele a hudebníka Petra Skoumala, jehož reportoár Vás bude v podání žáků, souborů a pedagogů Základní umělecké školy Blansko a také v podání dalších účinkujících jako jsou NpVŠ a Propast, celým koncertem provázet.

vstupné: vyprodáno

Hořko-sladká komedie o tom, jak si udržet živé manželství v hlavních rolích se Simonou Stašovou a Michalem Dlouhým.

Rodinný život manželů Bonettiových a jejich dospívající dcery se pohybuje zdánlivě v každodenní jednotvárnosti. Fabio věnuje většinu svého času práci v bance a koukání na fotbalové zápasy v televizi. Jednoho dne zjistí, že jeho rodina byla omylem sledována a filmována soukromým detektivem místo sousedky známého politika. Manžel se tím náramně baví a vše vypráví své ženě. Ta se zdá být naopak velmi znepokojená. Co se skrývá pod pokličkou zdánlivě všedních dní manželského páru?

Mnoho všelijakých drobných tajemství, která vedou k nedorozumění a vzájemnému odcizení. Vědět, znamená pochopit a pochopit dává šanci napravit. Zdá se to jednoduché? Jenomže ve světě, kde se při prvním náznaku bolesti, nesnází a nepohody rovnou bere do zaječích, kde se vztahy rozpadají jak na běžícím pásu bez jakéhokoli pokusu o nápravu či změnu, natož pak nějaké sebezpytování, je tahle několik desetiletí stará komedie vítaným připomenutím hodnot, které považujeme za ztracené.

osoby a obsazení

Livia Bonettiová Simona Stašová
Fabio Bonetti Michal Dlouhý
Veronika Bonettiová, jejich dcera Andrea Daňková
Cavalli, soukromý detektiv Vasil Fridrich nebo Petr Vančura
Ve filmových dotáčkách hrají
Barbora Poláková, Ernesto Čekan, aj.

Režie a úprava Vladimír Strnisko

Hlasy z rádia Jaroslav Vlach a Jan Szymik
Filmové dotáčky
Kamera Khalil Baalbaki
Střih Radomír Šafr

Překlad Karina Havlů
Scéna a kostýmy Michaela Červenková
Maskérka Eva Hrušková
Kostymérka Radka Šedová
Technická spolupráce Lubomír Loubal, Jiří Beneš, Aleš Hanzlíček, Petr Mrázek, Václav Skalník


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej vstupenek v Blanenské informační kanceláři Blanka a v síti Ticketportal.

Přílohy

ev_1748_Stasova-plakat-web.jpeg

vstupné: 490 Kč, 440 Kč, 400 Kč

Manželský trojúhelník s řešením vskutku originálním.

Osoby a obsazení

Prokop Josef Carda
Eva Jana Švandová
Mario Rudolf Hrušínský

Režie Jiří Menzel

Překlad Jan Makarius
Kostýmy Dana Pichová
Scéna Miloš Ditrich
Technická spolupráce Aleš Hanzlíček, Jiří Beneš

Délka představení
cca 95 minut bez přestávky

Přilepí se na vás vdaná ženská, organizuje vám život a a nakonec rafinovaně plánuje věci,
až mrazí v zádech. Ale může to dopadnout i šťastně. A to právě autor moc dobře vymyslel.

Komedie je skvělá již svým námětem a dokonalá díky mistrným dialogům.
Snad jen, že povážlivé řešení manželského trojúhelníku, kde humor se stává černým,
rozhodně není pro diváky návodem po odchodu z divadla k napodobení.

Věčný manželský trojúhelník.

Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Vážné nebo směšné, často obojí, střídavě i současně. Bylo-li nejčastějším námětem staré komedie namlouvání s překážkami, nejčastějším námětem měštácké komedie (od jejich výšin až po pokleslý "bulvár") se stává manželská nevěra a nejčastějším situačním schématem trojúhelník. Častým používáním se ovšem trojúhelník opotřeboval a jeho současným autorským uživatelům nezbývá než pracně hledat jeho dosud nevyčerpané možnosti.

Italskému dramatikovi Aldovi Nicolajovi se v komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá (rozuměj: nikoli Beethovenova "Osudová" symfonie, ale poslední "Devátá" s Ódou na radost) podařilo objevit možnost vskutku originální, ba senzační. Říci jakou, zde nelze (jako se u detektivky nesluší prozradit, že vrahem je zahradník).

Rád chodím do divadla

a nerad z něj odcházím s prázdnou hlavou a s pocitem deprese. Proto se jako režisér nejradši věnuji tomu, čemu se říká „bulvár“. Tento termín má pro některé lidi pejorativní význam, pro mne však ne. Mám za to, že humor je nejlepší cestou k poznávání a komedie je tou nejlepší cestou k poznávání toho, jací lidé jsme. Musí to být ovšem komedie dobře udělaná, která není napsaná a hraná jen pro pustou švandu. Hra, ve které jsou postavy přirozené, lidsky pochopitelné, divákovi blízké. Hra, ve které nejsou komické figury, komické jsou jen situace, ve kterých se ocitají normální, nám příbuzní lidé. To je pro mne ten správný bulvár. Divadlo bez „velkých myšlenek“, o to blíž k poznání člověka.

Ostatně historie divadla mi v tom tak trochu dává za pravdu. Na příběhy a figurky Goldoniho her se můžeme dívat dodnes, protože už v době, kdy byly psány, byly živé a lidsky přirozené. Vedle Goldoniho existovala jistě spousta jiných vážnějších a uctívanějších autorů a co o nich dneska víme. Mám podezření, že u těch vážných her už sama ambice tlumočit vážnou myšlenku působí, že jejich postavy jsou často umělé a hra sama, ač v době svého vzniku významná, dříve či později časem vyčpí. To platí i o jiných, ve své době významných autorech, současnících Moliéra, Aristofana a dalších dodnes živých komediografů. Co o nich víme a které jejich vážné kusy potřebujeme dneska vidět? I mezi staršími filmy si raději vybereme veselohru, ve které jsou živí lidé, a vážné, ve své době uctívané filmy, nám s odstupem doby připadají umělé a dokonce i svou vážností často směšné.

A tak mi dovolte tuhle kacířskou úvahu: dovedu si představit, že za pár desítek let, ne-li dřív, se budou naši potomci raději dívat na hry autorů, na které se sice dnes intelektuální elita kouká skrz prsty, ale které o nás a o naší době vypoví víc, než dnešní uctívaná dramatika, což jsou podle mne jen většinou módní sondy do hlubin duše hajzlíků, gaunerů a úchyláků.

A rád bych dodal, že pro práci na téhle inscenaci mne (kromě toho, že mě taková hra baví) přitahovala i okolnost, že se při ní opět na nějakou chvilku setkám s těmi, se kterými jsem vždycky rád pracoval. S Janou Švandovou, Rudou Hrušínským (kdysi mladším) a Pepíkem Cardou.

Jiří Menzel

Odkaz na Facebookovou událost.


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej v Informační kanceláři Blanka.

Přílohy

ev_2948_PLAKAT-nebyla-to-pata-JPG.jpeg

vstupné: 280 Kč   |   on-line předprodej

Písničková show pro nejmenší.

Ahoj děti, máte rády strašidla? Nejdříve si řekneme, aby to bylo všem jasné, že strašidla neexistují. Ale to už určitě víte, že? V písničkovém pořadu Čarodějnická show vás vezmu na různá místa, kde trošku straší, ale je to jenom jako. Budeme si na strašidla jen hrát. Tak třeba v písničce Máme doma obludu vylezeme na strašidelnou půdu. Vydáme se na strašidelný hrad, do černého lesa na Strašidelný rej, na tajemný hřbitov mezi Příšery a kostlivce, Myši a žížaly. Také potkáme Bubáky a Brouky, ale my už víme, že strašidla neexistují. Jsou jen v pohádkách. Na našem hradě sice straší Bílá paní, ale té se bát nemusíte. Tak si se mnou pojďte zazpívat! Na závěr si dáme písničku na přání a zkontrolujeme, jestli se už opravdu nikdo ničeho nebojí.

Těší se na vás Míša!

Představení je vhodné pro děti od 2 let. Děti do 12 měsíců, které ještě nechodí, mají vstup zdarma. Každá další osoba i dítě musí mít platnou vstupenku. Představení je vhodné i pro ty, kteří ještě nevydrží dlouho sedět – během představení jsou děti zapojovány do písniček, zvány k tanci na pódiu a po celou dobu si mohou zatancovat také před pódiem.

Po představení mají děti možnost se s Míšou setkat na autogramiádě, vyfotit se nebo si nechat podepsat plakát, CD, DVD či tričko.

Facebooková událost zde.


Doplňující informace ke vstupu

On-line předprodej

Sedadla bez místenek.

Předprodej v síti Ticketportal, na www.ticketportal.cz a v Informační kanceláři Blanka.

Přílohy

ev_2820_Misa-Plakat-A3-tisk-novy-opraveny.jpeg

vstupné: 1.190 Kč, 1.090 Kč

Recitál několikanásobné zlaté slavice Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska. Těšit se můžete na jedinečný hudební zážitek v podání toho nejlepšího hlasu české hudební scény.

Délka pořadu: 120 min. bez přestávky

Odkaz na Facebookovou událost.


Doplňující informace ke vstupu

Předprodej v Informační kanceláři Blanka.

Přílohy

ev_2949_bila-blansko-1.jpeg

 

Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Napište nám!.

            aktualizováno: 4. 2. 2022, 08:37 h