Přehled akcí v místě konání
„knihovna“

  září      říjen   


září

18. září 202016. října 2020, 18:00 h, knihovna, Blansko

Krásu výtvarných projevů v pestrých podobách napříč žánry, formáty či věkovým zařazením můžete objevovat na tradičním, letos již XI. ročníku přehlídky blanenských výtvarníků.

Vernisáž se uskuteční v pátek 18. září v 18:00 hodin.

Výstava potrvá do 16. 10. 2020.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

výstava


říjen

1. října 2020, 18:00 h, knihovna, Blansko

Jakou roli hrály kostely v životě obyvatel města? Jaký význam má kostel v dnešní moderní společnosti? Jaké jsou zákonitosti vnitřního i vnějšího světa kostela? Které zajímavé kostely se nachází na Blanensku? Odpovědi na tyto i další otázky vysloví ve svém podvečerním povídání P. Jiří Kaňa, farář farnosti sv. Martina v Blansku. Akce je součástí cyklu besed k 880. výročí kostela sv. Martina.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

beseda


7. října 2020, 15:30 h, knihovna, Blansko

Pojďte se podívat do světa knihovny a to i do jeho skrytých zákoutí. Mají opravdu knihovníci ve skladu moly? Kolik je ve skladu knih a jak vysoká by z nich byla věž? Kdo všechno v knihovně pracuje a co knihovníci dělají, když je v úterý zavřeno? Zájemci, kteří chtějí zjistit odpovědi na tyhle otázky, nechť se registrují na e-mailu: mollova@mk.blansko.cz. Počet míst ve skupině je omezen.

Akce probíhá v rámci celostátního projektu Týden knihoven.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

exkurze


7. října 2020, 18:00 h, knihovna, Blansko

Beseda se spisovatelkou, lektorkou a terapeutkou, autorkou knih Život s vysokou inteligencí a Nadané dítě – Jak mu pomoci ke štěstí a úspěchu Monikou Stehlíkovou. 

Akce se uskuteční ve středu 7. října od 18:00 hodin v multifunkční místnosti knihovny.

Vstupné dobrovolné.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

přednáška


10. října 202011. října 2020, 18:00 h, knihovna, Blansko

V letošním roce pořádají knihovny po celé České republice již 20. ročník pohádkového přespávání v knihovnách. Díky tomu se můžou všechny děti těšit, chystat a žhavit své psací brky i mozkové závity na šifrovací hru s Harrym Potterem. A proč právě na toto téma? Letos uplyne 20 let od prvního vydání knihy Harry Potter a Kámen mudrců u nás.

Hra se bude konat o víkendu 10. a 11. října v Blansku. Projít její trasu můžete kdykoli během těchto dvou dní. Koncipována je pro děti od 8 do 12 let, ale zahrát si ji mohou všichni. Podrobné informace, pokyny a pracovní list budou k dispozici na www.knihovnablansko.cz nebo přímo na dětském oddělení knihovny.

V sobotu 10. říjnaa od 18:00 hod. se s Hermionou vypravíme do světa čar a kouzel. Projdeme šifrovací hrou a poté budeme v knihovně hrát další hry a určitě i něco tematického vyrábět.

Akce je určena pro děti od třetí do šesté třídy základní školy, které se mohou přihlásit na dětském oddělení. Pozor, počet míst je omezen a volných zůstává jen pár.

Pořádá: Městská knihovna Blansko

pel-mel


14. října 2020, 14:00 h, knihovna, Blansko

Malí knihomolové se mohou setkat v dětském oddělení knihovny ve středu 14. října od 14:00 hodin.

Očekávat můžete společné sdílení názorů, dojmů a zážitků z knih. Tipy na novinky a další četbu.

Vstup zdarma.Pořádá: Městská knihovna Blansko

setkání


Nemůžete zde najít Vámi pořádanou akci? Zadejte ji do systému.

            aktualizováno: 03.08.2020, 13:30 h